• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Ministerstvo životného prostredia zrušilo pre neplnenie povinností pri zbere odpadu autorizáciu spoločnosti Recyklogroup

Ministerstvo životného prostredia zrušilo pre neplnenie povinností pri zbere odpadu autorizáciu spoločnosti Recyklogroup

Ministerstvo tiež zaslalo podnet Slovenskej inšpekcii životného prostredia na vykonanie kontroly u výrobcov obalov a neobalových výrobkov, ktorí sú s Recyklogroup v zmluvnom vzťahu.

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zrušilo autorizáciu organizácii zodpovednosti výrobcov (OZV) pre obaly Recyklogroup.

Dôvodom bolo opakované neplnenie povinností v oblasti zberu odpadu, neskôr pribudlo i zistenie o neplnení finančných záväzkov voči niektorým zmluvným partnerom zo strany organizácie.

Neplnenie povinností v oblasti zberu odpadu konštatoval envirorezort už v apríli 2021.

Odvolanie bolo neúspešné

„Spoločnosť Recyklogroup sa voči rozhodnutiu o zrušení autorizácie odvolala. Prípad bol preto postúpený odvolaciemu orgánu ministerstva, ktorým je rozkladová komisia ministra. Odvolací orgán napokon definitívne rozhodol o zrušení autorizácie OZV Recyklogroup,“ informuje MŽP SR v tlačovej správe.

Ministerstvo tiež zaslalo podnet Slovenskej inšpekcii životného prostredia na vykonanie kontroly u výrobcov obalov a neobalových výrobkov, ktorí sú s Recyklogroup v zmluvnom vzťahu.


Envirorezort vzhľadom na zrušenie autorizácie OZV plánuje riešiť porušenie zákonných povinností aj u zmluvných výrobcov Recyklogroup.


Výrobcovia, ktorí boli jej klientmi, by mali čo najskôr podpísať nové zmluvy s existujúcimi OZV pre obaly.

Zmluvy mali aj obce

„Tie následne prepočítajú svoje trhové podiely. Bude potrebné aj prezmluvnenie obcí, ktoré boli v zmluvnom vzťahu s OZV Recyklogroup,“ vysvetľuje ministerstvo.


Venovať sa bude aj zaisteniu náhradného odvozu odpadov z obalov a neobalových výrobkov v obciach, ktoré s organizáciou mali zmluvu, aby bola zaistená kontinuita odvozu odpadu, až kým dané obce nebudú mať zaistené nové zmluvy s existujúcimi OZV.


„OZV pre obaly boli zriadené ako organizácie, v rámci ktorých výrobcovia obalových aj neobalových výrobkov plnia vyhradené povinnosti, ustanovené v zákone o odpadoch, vrátane povinnosti finančne sa podieľať na nakladaní s odpadmi z obalov, ktoré výrobcovia uvedú na trh Slovenskej republiky,“ uvádza envirorezort.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie