• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Ministerstvo zdravotníctvo plánuje zrušiť niektoré poplatky spojené s pôrodom

Ministerstvo zdravotníctvo plánuje zrušiť niektoré poplatky spojené s pôrodom

Minister zdravotníctva taktiež avizoval, že začiatkom budúceho roka by mali byť schválené štandardy v oblasti gynekológie a pôrodníctva.

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR plánuje od budúceho roka zrušiť niekoľko poplatkov spojených s pôrodom. Ako povedal novinárom rezortný minister Tomáš Drucker, konkrétne pôjde o poplatok za účasť otca pri pôrode, za výber pôrodníka a za epidurálnu analgéziu.


Šéf rezortu vyčíslil, že zrušenie spomínaných poplatkov predstavuje pre štátne nemocnice výpadok zhruba dva milióny eur ročne. Štátna tajomníčka MZ SR Andrea Kalavská priblížila, že momentálne rezort o tejto téme diskutuje s poskytovateľmi.

Minister zdravotníctva taktiež avizoval, že začiatkom budúceho roka by mali byť schválené štandardy v oblasti gynekológie a pôrodníctva. "Takisto sa kompletne robí revízia aj spolu so Svetovou zdravotníckou organizáciou a pacientskymi organizáciami v oblasti Mother, Baby friendly nemocníc. Postupne sa začína recertifikácia nemocníc," poznamenal Drucker.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie