• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ministerstvo zdravotníctva stanoví zdravotným poisťovniam, kam majú budúci rok smerovať zdroje zdravotného poistenia

Ministerstvo zdravotníctva stanoví zdravotným poisťovniam, kam majú budúci rok smerovať zdroje zdravotného poistenia

Minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje návrh vyhlášky, ktorou pre zdravotné poisťovne na rok 2024 stanoví percento výdavkov určené pre jednotlivé typy zdravotnej starostlivosti, ako aj minimálnu čiastku z celkovej sumy výdavkov určenej na zdravotnú starostlivosť. Vyhláška umožní smerovať zdroje verejného zdravotného poistenia do oblastí, ktoré sú prioritou zdravotnej politiky na Slovensku.

Určenie minimálnej celkovej sumy

Rezortu zdravotníctva táto povinnosť vyplýva zo zákona o zdravotných poisťovniach. Má tak urobiť každoročne do 15. januára po prerokovaní so zdravotnými poisťovňami a združeniami zastupujúcimi poskytovateľov zdravotnej starostlivosti pri uzatváraní zmluvy o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

„Určenie minimálnej celkovej sumy aj na účely zavedenia stropu výdavkov pre osobitné prípady úhrady liekov a rozdelenie celkovej sumy výdavkov verejného zdravotného poistenia medzi zdravotné poisťovne vykoná ministerstvo zdravotníctva na základe pomerov vynaložených výdavkov za jednotlivé zdravotné poisťovne za rok 2022,“ uviedol rezort.

Vyhláška z roku 2023

V súčasnosti stanovuje percento pre jednotlivé typy zdravotnej starostlivosti pre zdravotné poisťovne vyhláška z roku 2023. Základné typy zdravotnej starostlivosti sú vo vyhláške rovnakej štruktúre ako sú rozpočtované v rámci rozpočtu verejnej správy.

Ide napríklad o lieky a dietetické potraviny, zdravotnícke pomôcky, ústavnú zdravotnú starostlivosť, všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť, spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky, špecializovanú ambulantnú zdravotnú starostlivosť, ambulantnú pohotovostnú službu či záchrannú zdravotnú službu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie