• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Ministerstvo zahraničných vecí reaguje na vystúpenie USA z Rady OSN pre ľudské práva

Ministerstvo zahraničných vecí reaguje na vystúpenie USA z Rady OSN pre ľudské práva

Slovenská republika bude pokračovať v spolupráci so všetkými členskými štátmi OSN s cieľom zabezpečiť zlepšenie efektívnosti a účinnosti Rady OSN BRATISLAVA 20.

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) oceňuje zásadný príspevok Spojených štátov amerických k ochrane a podpore ľudských práv na celom svete.

Práve z tohto dôvodu Slovenská republika s poľutovaním prijala správu o rozhodnutí vlády Spojených štátov amerických o vystúpení z Rady OSN pre ľudské práva. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor MZVaEZ SR.


Slovenská republika je rozhodným podporovateľom efektívneho multilateralizmu. "Rada pre ľudské práva je založená na pevných základoch Organizácie Spojených národov a jej princípoch, ktorá je schopná riešiť a prinášať výsledky v mnohých dôležitých ľudskoprávnych otázkach, čím prispieva k ochrane a podpore ľudských práv na celom svete. Tento orgán je významným nástrojom ochrany ľudských práv, ktorý obhajuje a podporuje univerzalitu, nedeliteľnosť, vzájomnú závislosť a vzájomné prepojenie ľudských práv. Ochrana a podpora ľudských práv a základných slobôd každého jednotlivca je najlepšou a najefektívnejšou stratégiou, aby ľudia na celom svete mohli žiť v mieri a prosperite," uvádza sa v tlačovej správe.

Ako ďalej informuje MZVaEZ SR, Slovenská republika bude pokračovať v spolupráci so všetkými členskými štátmi OSN s cieľom zabezpečiť zlepšenie efektívnosti a účinnosti Rady pri presadzovaní a ochrane ľudských práv na celom svete, a zároveň hájiť jej úspechy a zachovávať to, čo v nej funguje.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie