• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Ministerstvo zahraničných vecí odštartuje týždeň OSN na Slovensku, Korčok rozdá aj ocenenia

Ministerstvo zahraničných vecí odštartuje týždeň OSN na Slovensku, Korčok rozdá aj ocenenia

Aktivita súvisí s dňom OSN, ktorý každoročne pripadá na 24.

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) odštartuje v pondelok 25. októbra týždeň Organizácie spojených národov (OSN) na Slovensku. Vo videu na sociálnej sieti o tom informovali šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) a štátna tajomníčka MZVEZ SR Ingrid Brocková.

Práve v tento dátum v roku 1945 totiž vstúpila do platnosti Charta OSN. V tento deň sa v roku 1896 zároveň narodil slovenský diplomat Ján Papánek, jeden zo 14 autorov Charty OSN a prvý predstaviteľ Československa v tejto organizácii.

Minister rozdá ocenenia

„Rozhodli sme sa preto širokej verejnosti priblížiť význam tejto organizácie, ako aj slovenskú stopu v nej. Pripravili sme sériu podujatí pod názvom ‚Týždeň OSN na Slovensku, aby sme ukázali, že OSN sme aj my a že témy, ktorým sa spojené národy venujú sa týkajú aj nás všetkých,“ povedal vo videu Korčok.

Šéf slovenskej diplomacie počas týždňa OSN na Slovensku ocení štyroch ľudí zo Slovenska, ktorí pôsobia v agentúrach OSN a prispievajú tak nielen k šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí, ale aj k hľadaniu riešení globálnych výziev.

Podpora verejnosť v hľadaní riešení

V rámci týždňa OSN pripravil rezort zahraničných vecí niekoľko podujatí a diskusií zameraných na aktivity Slovenska v rámci OSN.

Korčok verí, že verejnosť sa tak dozvie viac o globálnych problémoch a zamyslí sa nad hľadaním riešení, ktoré by mohli pomôcť pri ich prekonaní. Všetky aktivity bude MZVEZ SR zdieľať aj na sociálnych sieťach.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie