• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Ministerstvo vyhlásilo výzvu na budovanie nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, vyčlenilo viac ako 10 miliónov eur

Ministerstvo vyhlásilo výzvu na budovanie nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, vyčlenilo viac ako 10 miliónov eur

Začiatkom tohto roka bolo na Slovensku k dispozícii 1 483 verejných nabíjacích bodov celkovo v 629 lokalitách.

Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá pre územnú samosprávu z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Ako informuje rezort, celkovo je vyčlenených 10,2 mil. eur bez DPH s intenzitou pomoci pre oprávnených žiadateľov až do výšky 100 % oprávnených výdavkov projektu.

Cieľom výzvy je vybudovanie 1 800 AC a 160 DC verejne prístupných nabíjacích bodov.

Budovanie nabíjacej infraštruktúry

Zámerom výzvy je podpora budovania verejne prístupnej nabíjacej infraštruktúry popri cestných infraštruktúrach najmä v mestách a obciach.


„Oprávnenými žiadateľmi sú obce a mestá nad 7 000 obyvateľov a nimi zriadené organizácie, okresné mestá a nimi zriadené organizácie, ako aj vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie,“ dopĺňa ministerstvo. Výzva je otvorená do vyčerpania alokovanej výšky prostriedkov alebo do rozhodnutia vykonávateľa.

Meškanie prvej výzvy

Rezort hospodárstva s prvou výzvou na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá mierne meškal. Podľa aktualizovaného harmonogramu mala byť vyhlásená ešte v marci tohto roka. V apríli bola zase v pláne výzva určená pre podnikateľov v sume asi 6 mil. eur.


Začiatkom tohto roka bolo na Slovensku k dispozícii 1 483 verejných nabíjacích bodov celkovo v 629 lokalitách. Podľa vtedajších dát Slovenskej asociácie pre elektromobilitu sa tak medziročne počet verejných nabíjacích bodov zvýšil o 45 % a počet lokalít o 46 %. Takmer tri štvrtiny všetkých nabíjacích bodov sú z kategórie normálnych bodov s výkonom 22 kW, takmer jednu štvrtinu tvoria rýchlonabíjacie body s výkonom 50 kW na jednosmerný prúd. Zvyšných 96 sú ultrarýchle DC nabíjačky s výkonom 150 až 350 kW.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie