• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Ministerstvo vnútra zverejnilo hlasovacie lístky pre voľbu poštou zo zahraničia

Ministerstvo vnútra zverejnilo hlasovacie lístky pre voľbu poštou zo zahraničia

Dosiaľ o voľbu poštou zo zahraničia požiadalo viac 22-tisíc ľudí.

20.7.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo vnútra (MV) SR zasiela voličom, ktorí požiadali o voľbu poštou zo zahraničia, materiály na hlasovanie v septembrových predčasných parlamentných voľbách.

Voľby poštou zo zahraničia

Hlasovacie lístky pre voľbu poštou tiež MV SR zverejnilo na svojej webstránke. Ako ďalej informovala v tlačovej správe hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová, o voľbu poštou zo zahraničia dosiaľ požiadalo viac 22-tisíc ľudí.

„Každému človeku zapísanému do osobitného zoznamu voličov pre voľbu poštou bude doručená obálka na hlasovanie, návratná obálka a poučenie o spôsobe hlasovania, a to najneskôr do 21. augusta na adresu miesta pobytu v cudzine," vysvetľuje ministerstvo.

Upozornilo tiež, že v prípade elektronického podania voličovi hlasovacie lístky nezasielajú, stiahne si ich z webu https://www.minv.sk/?nr23-hl.

Hlasy zaslané poštou budú sčítavané v osobitných volebných okrskoch

Na to, aby boli hlasy započítané, je potrebné, aby boli hlasovacie lístky rezortu vnútra doručené najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb, čiže 29. septembra, a to do 12:00.

„Hlasovací lístok pre voľbu poštou je určený výlučne pre voľbu poštou a nie je možné ho použiť ako hlasovací lístok vo volebnej miestnosti. V prípade, že volič hlasujúci vo volebnej miestnosti vloží do obálky na hlasovanie hlasovací lístok pre voľbu poštou, je takýto hlasovací lístok neplatný," vystríha MV SR. Hlasy zaslané poštou budú sčítavané v osobitných volebných okrskoch, ktoré budú vytvorené pre voľbu poštou.

Dostupné informácie sú na webe

V blížiacich sa voľbách do Národnej rady SR by tiež malo byť prvýkrát komplexne známe, ako volil elektorát zo zahraničia.

„Pri voľbách v roku 2020 bol známy len výsledok hlasovania voličov, ktorí nemali trvalý pobyt na Slovensku. Hlasovacie lístky voličov s trvalým pobytom na Slovensku boli totiž vložené do volebnej schránky v príslušnom okrsku podľa miesta trvalého pobytu," uviedlo ministerstvo.

V zatiaľ posledných parlamentných voľbách volilo poštou zo zahraničia bezmála 49-tisíc voličov. „Komplexné informácie o voľbe poštou vrátane otázok a odpovedí sú dostupné na webe MV SR: https://www.minv.sk/?nr23-posta," uzatvára MV SR.

Viac k téme: Hlasovanie poštou, Hlasovanie zo zahraničia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Voľby zo zahraničia
Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo vnútra zverejnilo hlasovacie lístky pre voľbu poštou zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie