• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Ministerstvo vnútra zabezpečilo pre hasičov dezinfekciu za vyše 100-tisíc eur

Ministerstvo vnútra zabezpečilo pre hasičov dezinfekciu za vyše 100-tisíc eur

Prostriedky sa majú použiť na dezinfekciu potenciálne kontaminovaných predmetov a osôb chemickými či biologickými látkami.

22.8.2021 (Webnoviny.sk) - Špeciálne dezinfekčné prostriedky pre potreby Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vyšli ministerstvo vnútra na 108 777 eur s DPH. Ako ďalej vyplýva zo zmluvy zverejnenej na Centrálnom registri zmlúv, prostriedky majú byť využívané na dezinfekciu a dekontamináciu osôb, drobných predmetov, rôznych plôch a povrchov, ktoré môžu byť potenciálne kontaminované chemickými, biologickými a prípadne inými nebezpečnými látkami.

Prostriedky má rezortu dodať spoločnosť Perfect Distribution a.s. z Českej republiky. Uskladnené majú byť v priestoroch Centrálneho skladu Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

„Dezinfekčné prostriedky sú určené pre dezinfekciu a dekontamináciu osôb, drobných predmetov, rôznych plôch a povrchov sanitných a iných logistických prepravných prostriedkov, verejných priestorov, priestranstiev, budov a zariadení v závislosti od aktuálnej potreby a nariadení pre príslušníkov Hasičského a záchranného zboru," uvádza rezort vnútra.

Konkrétne má ministerstvo dostať 4 800 litrov prostriedku určeného na ruky a pokožku, 4 800 litrov prostriedku určeného na drobné predmety a malé plochy, 3 600 litrov prostriedku určeného na plochy, a 2 400 litrov prostriedku na veľké plochy a verejné priestranstvá.

Viac k téme: dezinfekcia

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie