• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo výzvu na podporu a ochranu ľudských práv a slobôd, vyčlenilo na ňu takmer 770-tisíc eur

Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo výzvu na podporu a ochranu ľudských práv a slobôd, vyčlenilo na ňu takmer 770-tisíc eur

Termín na predkladanie žiadostí ministerstvo stanovilo na 12.

11.6.2024 (SITA.sk) - Rezort spravodlivosti vyhlásil výzvu na podporu a ochranu ľudských práv a slobôd. Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie je spustená od 10. júna a zameriava sa na presadzovanie ľudských práv a slobôd, ich podporu a ochranu, ako aj na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Ministerstvo na tento účel vyčlenilo takmer 770-tisíc eur.

Možnosť dotácií

Žiadatelia sa môžu uchádzať o dotácie vo výške od päťtisíc do 50-tisíc eur vo viacerých oblastiach. Ide napríklad o posilnenie efektívnosti vymáhateľnosti ľudských práv a slobôd, podporu aktívnej občianskej spoločnosti, podporu uplatňovania zásady rovnakého zaobchádzania, podporu výchovy a vzdelávania detí a mládeže, podporu vzdelávania a školenia, zvyšovanie informovanosti verejnosti a vzdelávanie profesijných skupín či poradenskú činnosť, monitorovaciu činnosť a bezplatnú právnu pomoc.

Dotácie je možné žiadať aj na analytickú, expertnú a edičnú činnosť, podporu spolupráce organizácií a inštitúcií vykonávajúcich činnosť v oblasti ľudských práv a slobôd alebo zaobstaranie publikácií, učebných materiálov a pomôcok v oblasti ľudských práv a slobôd. Dotácia môže tiež slúžiť na zlepšenie kvality života znevýhodnených skupín obyvateľstva.

Zrušenie výzvy

Ministerstvo spravodlivosti takúto výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Ľudské práva 2024 vo výške 769 500 eur zrušilo vo februári. Urobilo tak na poslednú chvíľu deň pred tým, ako mali byť vypočutí uchádzači o dotácie.

Ako ministerstvo uviedlo, finančné prostriedky z tejto schémy poputujú na pomoc najzraniteľnejším obetiam násilia a ochranu ich ľudských práv. Proti zrušeniu výzvy protestovala Komora mimovládnych neziskových organizácií.

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií v Rade vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie Marcel Zajac vtedy uviedol, že je neštandardné, aby ministerstvo vyhlásilo výzvu na predkladanie projektov, definovalo témy, nechalo pripraviť podklady, vyzbieralo projekty a deň pred vypočutím uchádzačov výzvu zrušilo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie