• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Ministerstvo spravodlivosti patrí strane Za ľudí, Matovič nechce dať Sulíkovi ďalšiu stoličku

Ministerstvo spravodlivosti patrí strane Za ľudí, Matovič nechce dať Sulíkovi ďalšiu stoličku

Ak sa otvorí koaličná zmluva, tak budeme dôsledne prepočítavať počty ministerstiev podľa výsledku vo voľbách.

Ak bude chcieť strana Sloboda a Solidarita (SaS) ministerstvo spravodlivosti, bude sa musieť niečoho vzdať. Uviedol to minister financií a predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič v relácii K veci na Rádiu Slovensko.

Výroky Sulíka si odporujú

Podľa Matoviča si odporujú výroky Richarda Sulíka (SaS) o tom, že nechce otvárať koaličnú zmluvu a zároveň chce, aby ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zostala ministerkou spravodlivosti.

„Zmluvy treba dodržiavať, a to znamená, že koaličná zmluva sa otvoriť nemusí a ten post patrí strane Za ľudí,“ pokračoval Matovič s tým, že v zmluve je explicitne napísané, že ministerstvo spravodlivosti patrí strane Za ľudí a Mária Kolíková už v strane Za ľudí nie je.

Ministerstvá podľa volebného výsledku

„Ak sa otvorí koaličná zmluva, tak budeme dôsledne prepočítavať počty ministerstiev podľa výsledku vo voľbách. V tom prípade strane SaS aj s týmto posilnením vyjdu tri ministerstvá. Ak budú chcieť mať ministerstvo spravodlivosti, budú sa musieť niečoho vzdať,“ dodal.

Nespokojné krídlo Za ľudí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej dnes oznámilo, že opúšťa stranu Za ľudí a vstupuje do poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS).


Zo strany Za ľudí okrem ministerky Kolíkovej vystupujú aj poslanci parlamentu Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský, Marek Hattas, Michal Luciak, Vladimíra Marcinková a Ján Benčík, ktorý nie je členom Za ľudí, iba za ňu kandidoval v parlamentných voľbách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie