• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Ministerstvo rieši varianty testovania detí na koronavírus, školy by mohli na COVID automat nabehnúť vo februári

Ministerstvo rieši varianty testovania detí na koronavírus, školy by mohli na COVID automat nabehnúť vo februári

Hraničný termín je 1. február, keď by sme mali nabehnúť na covidový automat.

Pre vládu je školstvo priorita a ak to situácia dovolí, tak prvé debaty o otváraní a uvoľňovaní podmienok budú o školstve.

Hraničný termín je 1. február

Počas stredajšieho rokovania vlády to povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Ako ďalej vysvetlil, budúci týždeň budú v rezorte pokračovať v systéme tak, ako je nastavený doposiaľ.

„Hraničný termín je 1. február, keď by sme mali nabehnúť na covidový automat, ktorý by nám umožnil za určitých podmienok otvárať prvý stupeň a v priebehu ďalších týždňov aj druhý stupeň. Samozrejme, je to priamo úmerné celému skríningu, ktorý prebieha tento týždeň a čaká nás ešte cez víkend. Uvidíme, aké budú dáta,“ vysvetlil Gröhling.

Viaceré varianty testovania detí

Ministerstvo aktuálne rieši viaceré varianty testovania detí na ochorenie COVID-19. „Stále pracujeme s verziou, že by sme išli do antigénov. Viete, že som bol poverený vládou, aby sme vyriešili aj kloktacie testy. Včera (19. januára, pozn. SITA) bola založená skupina, ktorá bude vyberať z jednotlivých firiem. Bola zverejnená aj výzva v rámci európskeho vestníka,“ uviedol minister.


Podmienky pre firmy zadefinovali v rámci rezortu tak, že jedna spoločnosť bude môcť poskytovať testy maximálne pre štyri kraje. „Sú ešte aj ďalšie varianty, o ktorých sme komunikovali s kolegami z Rakúska. To sú také malé výterové testy, iba z prednej časti nosu. Takže, riešime viacej tých variant, aby sme pomohli odbremeniť zdravotníkov,“ uzavrel šéf rezortu školstva.

Školy zostávajú zatvorené. Ako situácia ovplyvní vzdelanie detí a kto pomôže rodičom

Externá časť maturity sa ruší, minister Gröhling zverejnil tiež informácie k Testovaniu 5 a 9 aj prijímačkám (video)

Ministerstvo školstva aj politické strany nechcú pre koronakrízu nechať deti opakovať ročník

Deti sa z roka na rok zlepšujú v digitálnych zručnostiach. Ako ich ochrániť pred nástrahami internetu (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie