• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Ministerstvo pripravuje mimoriadne odmeny pre slovenských zdravotníkov za prácu počas pandémie

Ministerstvo pripravuje mimoriadne odmeny pre slovenských zdravotníkov za prácu počas pandémie

Česi zdravotníkom vyplatia takmer 3-tisíc eur

Minister zdravotníctva Marek Krajčí už dávnejšie avizoval, že plánuje odmeniť slovenských zdravotníkov za svedomitú prácu počas najhorších pandemických mesiacov.

Ministerstvo zdravotníctva SR sme preto oslovili s otázkou, či sa na odmeny môžu tešiť zdravotníci, ktorí počas najhorších mesiacov pandémie pracovali v plnom nasadení.

Ministerstvo sa chce zdravotníkom odvďačiť

Ako v odpovedi uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, „mimoriadne finančné ohodnotenie zdravotníkov pripravujeme. Aktuálne nastavujeme konkrétne návrhy odmien, ako aj spôsob ich vyplatenia.“


Zároveň doplnila, že „všetkým lekárom, sestrám a ďalším zdravotníckym pracovníkom patrí veľká vďaka za ich prácu v čase pandémie COVID-19. Vedenie ministerstva zdravotníctva si váži ich nasadenie, vďaka ktorému Slovensko patrí ku krajinám s najmenším počtom nakazených aj obetí.“

Česi zdravotníkom vyplatia takmer 3-tisíc eur

Česká vláda koncom júla na návrh ministerstva zdravotníctva schválila mimoriadne odmeny pre zamestnancov nemocníc, resp. zdravotníkov z prvej línie, ktorí od marca do mája zabezpečovali zdravotnú starostlivosť pre pacientov s COVID-19.


Ak zdravotníci počas pandemických mesiacov odpracovali celý pracovný úväzok, za obdobie od marca dostanú 75-tisíc korún (2 863 eur). Nezdravotníkom a poskytovateľom lôžkovej starostlivosti prisľúbil český minister zdravotníctva Adam Vojtěch za rovnakých podmienok odmenu vo výške 30-tisíc Kč (1 145 eur).


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie