• Dnes je: Streda 27. októbra 2021 meniny má Sabína

Ministerstvo práce bude od septembra do konca roka vyplácať prvú pomoc, v auguste s peniazmi nerátajte

Ministerstvo práce bude od septembra do konca roka vyplácať prvú pomoc, v auguste s peniazmi nerátajte

Rezort tak reflektuje na zmenu COVID automatu, ktorú v utorok schválila vláda SR na svojom online rokovaní.

10.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) bude od septembra do konca roka vyplácať prvú pomoc. Rezort tak reflektuje na zmenu COVID automatu, ktorú v utorok schválila vláda SR na svojom online rokovaní.

Viac o téme: Koronavírus

„Zmena aktualizácie Alert systému pre monitorovanie vývoja pandémie a prijímanie opatrení proti SARS-CoV-2 sa odzrkadlí na úprave podmienok vyplácania príspevkov pre oprávnených žiadateľov, ku ktorým pristupujeme od 1. septembra tohto roka,“ informovalo ministerstvo.

V auguste sa peniaze nebudú vyplácať

Prvú pomoc za mesiac júl tohto roku budú úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplácať bezo zmien. Za mesiac august sa prvá pomoc vyplácať nebude.

„Od septembra do decembra tohto roka rezort práce pokračuje v podpore udržania zamestnanosti v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránenia ich následkov. V praxi to znamená vyplácanie pôvodnej schémy prvá pomoc okrem opatrenia 3B,“ vysvetlilo ministerstvo.

Výška príspevkov sa môže zmeniť

V prípade, že sa epidemická situácia na Slovensku zhorší, vláda SR môže prijať uznesenie, ktorým stanoví vyplácanie vyšších príspevkov.

„Bližšie informácie pre žiadateľov o príspevky z projektu Prvá pomoc budú zverejnené na stránke pomahameludom.sk,“ konštatoval rezort práce.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie