• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Ministerstvo obrany zmietlo zo stola pripomienky generálnej prokuratúry k obrannej dohode s USA

Ministerstvo obrany zmietlo zo stola pripomienky generálnej prokuratúry k obrannej dohode s USA

Generálna prokuratúra si v medzirezortnom pripomienkovom konaní uplatnila 35 zásadných pripomienok k návrhu obrannej dohody s USA.

10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pripomienkami Generálnej prokuratúry SR (GP SR) k návrhu Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických sa zástupcovia Ministerstva obrany SR odmietli vecne zaoberať a všeobecne ich ako celok odmietli.

V tlačovej správe o tom informoval hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Prerokované vo všeobecnej rozprave

Podľa neho odmietnutie nastalo napriek tomu, že generálna prokuratúra navrhovala konkrétne riešenia na odstránenie nedostatkov návrhu dohody.

„Generálna prokuratúra SR je toho názoru, že natoľko významný dokument so zásadnými celospoločenskými a právnymi dopadmi si vyžaduje poctivú odbornú a vecnú diskusiu, čo sa však v danom prípade, žiaľ, nestalo, napriek pripravenosti zástupcov Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky rokovať,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Zásadné pripomienky generálnej prokuratúry sa prerokovali len vo všeobecnej rozprave.

Neakceptovali žiadnu pripomienku

Ako informoval hovorca Skladan, neboli prerokované vecne a po jednotlivých bodoch, žiadna pripomienka nebola akceptovaná a rozpory neboli odstránené.


Generálny prokurátor Maroš Žilinka 4. januára na sociálnej sieti uviedol, že generálna prokuratúra si v medzirezortnom pripomienkovom konaní uplatnila 35 zásaddných pripomienok k návrhu dohody s USA.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie