• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Ministerstvo obrany chce pre armádu nakúpiť nové nákladné autá, začalo už s prieskumom trhu

Ministerstvo obrany chce pre armádu nakúpiť nové nákladné autá, začalo už s prieskumom trhu

Dôležitosť a opodstatnenosť nákladných vozidiel sa prejavili aj počas pandémie koronavírusu a pri rýchlej distribúcii materiálov.

21.5.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo obrany SR (MO SR) plánuje v blízkej budúcnosti obstarať nové nákladné autá v rôznych modifikáciách a veľkostiach pre Ozbrojené sily SR (OS SR). Mali by však mať rovnakú platformu.

Rezort už preto začal s prieskumom trhu a skúma dostupné ponuky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Prezentácia u prvého adepta

Generálny riaditeľ sekcie modernizácie – národný riaditeľ pre vyzbrojovanie MO SR Jozef Zekucia vo štvrtok absolvoval prezentáciu u prvého z možných dodávateľov, u spoločnosti Rheinmetal MAN Military vehicles so sídlom vo Viedni.

„Nákladné vozidlá tvoria neodmysliteľnú súčasť logistiky bojového zabezpečenia jednotiek pri napĺňaní medzinárodného záväzku - vybudovania ťažkej mechanizovanej brigády,“ povedal Zekucia.

Dodal, že dôležitosť a opodstatnenosť nákladných vozidiel sa prejavili aj počas pandémie koronavírusu a pri rýchlej distribúcii materiálov v rámci operácie Spoločná zodpovednosť.

Praktické ukážky techniky

Cieľom pracovného stretnutia zástupcov rezortu obrany s predstaviteľmi divízie pre výrobu nákladných automobilov firmy Rheinmetall bola prezentácia výrobných kapacít spoločnosti, ako aj možnosti spolupráce v oblasti dodávok. Súčasťou boli tiež praktické ukážky výrobného portfólia nákladnej techniky.

„Predstavitelia firmy Rheinmetall Man Military Vehicles predstavili prednosti technickej realizácie podvozkov novej rady vozidiel RMMV s označením HX3, ktorej premiéra bola prezentovaná len nedávno, začiatkom mája 2021,“ uvádza MO SR.


Súčasťou štvrtkového programu zástupcov OS SR a rezortu obrany bola aj reálna ukážka jazdných vlastností a technických parametrov nákladných vozidiel v teréne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie