• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu týkajúcu sa bioplynových staníc, prostriedky na ňu presahujú 26 miliónov

Ministerstvo hospodárstva vyhlásilo výzvu týkajúcu sa bioplynových staníc, prostriedky na ňu presahujú 26 miliónov

Cieľom výzvy je zabezpečiť produkciu elektriny z obnoviteľných zdrojov.

Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo ďalšiu výzvu z Plánu obnovy a odolnosti SR v oblasti zelenej ekonomiky. Zameriava sa na modernizáciu existujúcich bioplynových staníc alebo ich transformáciu na biometánové.

Z prostriedkov Európskej únie je na výzvu vyčlenených viac ako 26,3 mil. eur, maximálna výška príspevku na jeden projekt je 1 mil., respektíve 1,5 mil. eur v závislosti od typu projektu. Ako ďalej informuje rezort hospodárstva, žiadosti je možné podávať do 31. októbra 2023.

„Cieľom výzvy je zabezpečiť produkciu elektriny z obnoviteľných zdrojov. Zároveň sa vyšším využívaním biometánu podporí zvyšovanie energetickej bezpečnosti Slovenska z domácich zdrojov ako náhrada zemného plynu,“ konštatuje ministerstvo.

Záujemcovia o tento typ podpory môžu svoje projekty realizovať v rámci celého Slovenska, ak budú úspešní, môžu získať nenávratnú dotáciu vo výške 45 % z celkových oprávnených výdavkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie