• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Ministerstvo hospodárstva podporilo niekoľko inovačných projektov, rozdelili si 300-tisíc eur

Ministerstvo hospodárstva podporilo niekoľko inovačných projektov, rozdelili si 300-tisíc eur

Ako informuje rezort, pomoc cez tzv.

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR vyplatilo v minulom roku 300-tisíc eur na podporu inovačných projektov, ktoré vznikli v spolupráci malých a stredných podnikov a vedecko-výskumných pracovísk.

Tento spôsob podpory však už v tomto roku nebude pokračovať priamo na ministerstve hospodárstva, jeho vykonávateľom bude Slovenska inovačná a energetická agentúra.

„Cieľom je rozšírenie okruhu podporovaných oblastí a navýšenie podpory. Znížiť by sa mala aj administratívna náročnosť pri podávaní žiadostí tak, aby bol celý proces čo najviac efektívny a rýchly," objasňuje rezort.

Inovačné vouchre sú jednoduchý nástroj, ktorý podporuje a vytvára priestor aj na transformáciu verejných vedecko-výskumných inštitúcií a napomáhajú univerzitám v rozvíjaní partnerstiev s podnikateľmi.

Uplynulý rok získali podporu projekty v oblasti potravinárstva, biochémie, elektrotechniky, elektroniky, informačných a komunikačných technológií, strojárstva, automatizácie, stavebníctva, inovatívnych technológií, energetiky a ekológie.

Viac k téme: projekty, štátna podpora

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie