• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ministerstvo financií už poslalo samosprávam ďalších 244 miliónov eur, ide o balík z firemných daní

Ministerstvo financií už poslalo samosprávam ďalších 244 miliónov eur, ide o balík z firemných daní

Celkovo tak mestá a obce podľa ministerstva financií dostali od začiatku tohto roka navyše z firemnej dane sumu 326 miliónov eur.

24.4.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo financií SR už poslalo samosprávam na ich účty ďalších 244 miliónov eur. Ide o sľúbený balík peňazí z daní z príjmov právnických osôb, ktorý im pomôže zvládnuť náročné obdobie energetickej krízy, rastúcej inflácie a rovnako vyrovnať sa s legislatívnymi zmenami.

V tlačovej správe o tom informoval rezort financií. Celkovo tak mestá a obce podľa ministerstva dostali od začiatku tohto roka navyše z firemnej dane sumu 326 miliónov eur.

Sumu 244 miliónov eur dostali mestá, obce a vyššie územné celky na základe novely zákona o rozpočtovom určení výnosu dane z príjmov územnej samospráve, ktorú v zrýchlenom konaní schválil parlament koncom marca tohto roka. Ide o výšku dane z príjmov právnických osôb určenú zákonom na tento rok po odpočítaní už poskytnutých mesačných splátok. Mestá a obce z tejto sumy dostali viac ako 171 miliónov eur a vyššie územné celky 73,3 milióna eur.

Obce, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie majú v tomto období povinnosť zaplatiť zvýšené sumy faktúr za energie, pričom pomoc zo štátneho rozpočtu zo schém ministerstva hospodárstva bude nabiehať postupne," zdôvodnilo pomoc ministerstvo financií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie