• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur

Ministerstvo dopravy podporí domáci cestovných ruch dotáciami aj tento rok, rozdelí vyše 8 miliónov eur

Ministerstvo dopravy podpísalo zmluvy s 38 oblastnými a 7 krajskými organizáciami cestovného ruchu.

24.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) poskytne v tomto roku na podporu rozvoja domáceho cestovného ruchu a na propagáciu v zahraničí dotácie v objeme približne 8,4 milióna eur.

Zmluvy o tom podpísalo v piatok s 38 oblastnými a 7 krajskými organizáciami cestovného ruchu. Ministerstvo o tom informovalo na sociálnej sieti.

Reklama v prospech Slovenska

Rezortná štátna tajomníčka Katarína Bruncková (nom. Sme rodina) informovala, že ide o osobitnú schému, na základe ktorej každoročne ministerstvo poskytuje finančné prostriedky vo forme kapitálových a bežných výdavkov pre krajské a oblastné organizácie cestovného ruchu.

„Tieto prostriedky by mali byť efektívne využité na to, aby sa budovala a podporovala turistická infraštruktúra, marketing a reklama v prospech Slovenska a slovenského produktu práve cez tieto organizácie. A takisto, aby si organizácie mohli uhrádzať časť svojich bežných výdavkov," povedala Bruncková.

Verí, že všetky prostriedky budú využité na realizáciu aktivít, bude priaznivá letná aj zimná sezóna a rozvoju cestovného ruchu nebude nič brániť.

Produkty musia nastaviť správne

„S jednotlivými organizáciami cestovného ruchu plánujeme tento rok veľmi intenzívnu komunikáciu, aby sme nastavili ich budúce produkty a projekty pre nasledujúce obdobie správne, aby boli udržateľné a prinášali v danom regióne potenciál pre rozvoj cestovného ruchu," uviedol generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na ministerstve dopravy Tomáš Ondrčka.

Na základe poznatkov zo zahraničia podľa neho sa mimoriadny dôraz kladie na rozvoj turistického produktu v regiónoch.


„To považujeme za maximálnu prioritu. Následne je dôležité na úrovni marketingovej agentúry prezentovať krajinu na zahraničných trhoch ako celok," dodal Ondrčka.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie