• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Ministerstvo bude preplácať deťom PCR testy do táborov, odbremení tak rodičov od výdavkov

Ministerstvo bude preplácať deťom PCR testy do táborov, odbremení tak rodičov od výdavkov

RT-PCR testy potrebné pri nástupe do tábora budú preplatené.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR bude preplácať RT-PCR testy, ktoré deti potrebujú pri nástupe do tábora.

Informoval o tom po vláde šéf rezortu Branislav Gröhling (SaS).

Zo strany epidemiológov tak naďalej ostáva podmienka negatívneho RT-PCR testu pre deti od desať rokov. Rodičia by podľa Gröhlinga tým pádom nemali mať žiadne náklady s testovaním.

Test iba na začiatku

Zároveň podotkol, že nebude rozdiel medzi denným a týždenným táborom a dieťa bude potrebovať test iba pri nástupe. Gröhling uviedol, že minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) pracuje na úprave systému na PCR testy.

„Bude to normálny systém, tak ako je teraz cez korona.gov.sk, kde sa prihlasujete na PCR test. Tam, kde sa uvádza, že máte zvýšenú teplotu či ste prišli zo zahraničia, bude samostatná kolónka ‚tábory‘. Pôjdete na test, ten vám príde SMS-kou, a to potom prepošlete,“ vysvetlil.

O počte budú ešte diskutovať

Rodičia budú mať istotu, že výsledok príde na čas, keďže výsledky testovania podľa neho prichádzajú teraz veľmi rýchlo a bude tiež časová hranica bude určená tak, aby neboli s týmto problémy.

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR uviedla, že ešte plánujú diskutovať, koľko testov cez leto deťom preplatia. „Zasa narážame na to, že by sme boli veľmi radi, keby každý občan mal definovaný počet testov, ktorý mu bude hradený,“ konštatovala.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie