• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Ministerka spravodlivosti posunula latku politickej kultúry na úplné dno. (video)

Ministerka spravodlivosti posunula latku politickej kultúry na úplné dno. (video)

Komediálny seriál reaguje na aktuálne udalosti predošlého týždňa cez trojicu svojských postáv stretávajúcich sa na benzínovej pumpe.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková si zahrala v komediálnom seriáli Slovenskej televízie Pumpa.

Ten má reflektovať aktuálne udalosti z predošlého týždňa. Nevyhli sa teda ani téme samovraždy generála Milana Lučanského.

Na Kolíkovú sa strhla vlna kritiky.

Najnovšie v ňom vystúpila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Okrem iných politických udalostí, herci spomenuli aj smrť generála Milana Lučanského, ktorá doteraz vyvoláva medzi časťou obyvateľstva veľké vášne.


"Spravodlivosť nosí šatku cez oči, čiže je slepá. A je to pravda, lebo pri tom prvom Lučanského úraze si tá spravodlivosť nevšimla, že sa niečo deje?" pýta sa ministerky herec Michal Kubovčík, ktorý hrá pumpára.


"Ja o tom už nerada rozprávam, keď nemusím, ale môžem o tom niečo povedať. Prvé zranenie bolo jeho vlastné. Nakoniec to povedal sám, povedal to advokát. A to druhé bolo, bohužial, samovražda, tak to zo všetkého vychádza. Tak máme teraz aj veľkú komisiu, tak to prešetrí a ja si myslím, že zatiaľ zo všetkého vyplýva, že proste, že takáto bola tá udalosť. To sa stalo," odpovedala mu Kolíková. Keď ministerka zaplatí zakúpené občerstvenie na pumpe, pri odchode ju ešte zastaví ďalší pán.

Prepáčte pani ministerka, len jednu otázku. Mňa strašne s*rie, že ľudia majú Lučanského za hrdinu, hovorí ďalší herec. No Kuciak ani Palach to nebol, odpovedala mu Kolíková.


MINISTERKA KOLÍKOVÁ PREJAVUJE OBROVSKÚ NEÚCTU GENERÁLOVI LUČANSKÉMU


Ministerka spravodlivosti posunula latku politickej kultúry na úplné dno. Dlhodobo kritizujeme jej necitlivý spôsob komunikácie o tragickej smrti generála Lučanského. Ale jej účasť v komediálnom seriáli slovenskej televízie, kde sa k tejto smutnej udalosti vyjadrovala je hlboká neúcta a cynizmus voči generálovi ako aj rodinným pozostalým Milana Lučanského.

Zdroj: Facebook Peter Pellegrini


Ministerka Kolíková si nemyslí, že by v relácii zaznelo niečo, čo by znevažovalo smrť Milana Lučanského. Povedala to v diskusnej relácii Petrovi Pellegrinimu. Kolíková povedala, že postoj expremiéra ju mrzí.

Fico žiada vyvodenie zodpovednosti voči sudkyni, ktorá dala uväzniť Lučanského

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková aj minister vnútra Roman Mikulec majú plnú podporu vlády


Počasie