• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Minister Žiga naďalej podporuje obnoviteľné zdroje energií a nákup elektromobilov

Minister Žiga naďalej podporuje obnoviteľné zdroje energií a nákup elektromobilov

Minister hospodárstva Peter Žiga však upozornil na problém zadného cyklu pri likvidácii elektromobilov.

BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje ďalšiu podporu využívania obnoviteľných zdrojov energií (OZE).

„V súčasnosti pripravujeme reformu celkového systému tejto podpory. Zvažujeme zavedenie inštitútu lokálneho zdroja, ktorý predstavuje zariadenie na výrobu elektriny určené výhradne v danom odbernom mieste. Je predpoklad, že tento inštitút zaujme najmä firmy, ktoré majú záujem o fotovoltaiku s výkonom niekoľko desiatok kilowatthodín,“ povedal na tohtotýždňovej energetickej konferencii Moderné trendy v európskej energetike minister hospodárstva Peter Žiga.


Rezort hospodárstva naďalej plánuje podporovať nákup elektromobilov. Minister Žiga však upozornil, že okrem ich cene, dojazdu a plnohodnotnej infraštruktúry je potrebné začať rozprávať aj ich o likvidácii.

„Snažíme sa podporovať elektromobily. Napriek tomu vidíme nedostatky. Stoja pred nami tri výzvy. Dostatočná výdrž batérií, plnohodnotná cestná infraštruktúra a málo sa hovorí o zadnom cykle,“ konštatoval Žiga s tým, že ministerstvo pod jeho vedením bude naďalej podporovať rozvoj elektromobility.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie