• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Minister zdravotníctva Krajčí je v preventívnej karanténe

Minister zdravotníctva Krajčí je v preventívnej karanténe

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) je v karanténe po tom, čo mal byť v kontakte s človekom pozitívne testovaným na COVID-19.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí je od soboty popoludnia v preventívnej izolácii, kedy dostal informáciu o pozitívnom teste zamestnanca rezortu, s ktorým sa osobne stretol v štvrtok.

„S prihliadnutím na posledný kontakt s pozitívnou osobou čaká v izolácii na testovanie na COVID-19 odporúčaných päť dní,“ informuje rezort zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook.

Som v preventívnej izolácii

Žiaľ, jeden zamestnanec z Ministerstva zdravotníctva, člen konzília epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov bol pozitívne testovaný na koronavírus.


Vo štvrtok sme s ním strávili niekoľko hodín na konzíliu. Všetci sme mali počas celého pracovného stretnutia rúška a pravidelne sme vetrali.Vzhľadom na túto situáciu zostávam ja aj ostatní členovia konzília v preventívnej izolácii. Pracovať budem teda iba z domu. Testovaní budeme v utorok. O výsledku vás budem informovať. Vzhľadom na opatrenia, ktoré sme dodržiavali, verím, že test bude negatívny.


Členovia Pandemickej komisie, s ktorými sme boli v piatok, sa nemusia obávať. Aj keby sme sa nakazili, na druhý deň ešte nemôžeme byť infekční. A tam sme tiež mali všetci počas celého rokovania rúška.


Zdroj: Facebook Marek KrajčíAktualizované


Minister zdravotníctva Marek Krajčí aj hlavný hygienik Ján Mikas sú v preventívnej izolácii.


ÚVZ SR: HLAVNÝ HYGIENIK SR SA NACHÁDZA V PREVENTÍVNEJ SAMOIZOLÁCII


Hlavný hygienik SR sa z preventívnych dôvodov nachádza v samoizolácii a v priebehu budúceho týždňa bude testovaný na ochorenie COVID-19, pretože sa stretol s osobou, u ktorej bol potvrdený pozitívny výsledok laboratórneho vyšetrovania na ochorenie COVID-19.


Zdroj: Facebook Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie