• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Minister vnútra Šutaj Eštok navrhne na post šéfa policajnej inšpekcie Zuriana

Minister vnútra Šutaj Eštok navrhne na post šéfa policajnej inšpekcie Zuriana

Zurian v minulosti viedol NAKA.

30.10.2023 (SITA.sk) - Nový minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas – sociálna demokracia) navrhne na post šéfa policajnej inšpekcie Branislava Zuriana.

„Dnes požiadam listom pána predsedu branno-bezpečnostného výboru o zvolanie výboru tento týždeň, kde ho požiadam o verejné vypočutie svojho kandidáta na šéfa policajnej inšpekcie. Budem rád, ak týmto výborom prejde, aby ho vláda tento týždeň vymenovala," uviedol Šutaj Eštok vo vyjadrení pre médiá.

Obvinenie mu zrušil Žilinka

Zurian v minulosti viedol Národnú kriminálnu agentúru (NAKA), na jar v roku 2021 odišiel do civilu. Niekoľko dní po odchode bol obvinený zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Obvinenie mu bolo zrušené ako nezákonné a neopodstatnené generálnou prokuratúrou vedenou Marošom Žilinkom. Neskôr bol opäť obvinený z ohrozovania dôvernej skutočnosti, no obvinenie mu v máji 2023 opäť zrušila generálna prokuratúra.

Post policajného prezidenta ešte nie je obsadený

Ešte vo štvrtok minulý týždeň Peter Pellegrini, predseda parlamentu a predseda strany Hlas-SD, ktorá Matúša Šutaja Eštoka nominovala na ministra vnútra, informoval, že na post policajného prezidenta nie je zatiaľ nikto vybraný.

„Rešpektujem, že ide o nomináciu ministra vnútra. Budem sa ho (Matúša Šutaja Eštoka) však pýtať, koho na túto pozíciu zvažuje. Pre mňa je kľúčové, aby to bol človek, ktorý je hrdý policajt a ktorý celý svoj život pracoval v polícii a ukázal svojou činnosťou, že niečo dosiahol,“ povedal vo štvrtok na tlačovej konferencii predseda parlamentu.

Taktiež by to podľa Pellegriniho mal byť človek, ktorý bude vzbudzovať primeraný rešpekt tak, aby sa napätie v polícii upokojilo. Informoval, že meno bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana sa vo vzťahu k postu policajného prezidenta neobjavuje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.




Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024





Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie