• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Minister Šutaj Eštok podľa Sulíka nezvládol situáciu s migrantmi, dôkazom je predĺženie kontrol na hraniciach s Poľskom

Minister Šutaj Eštok podľa Sulíka nezvládol situáciu s migrantmi, dôkazom je predĺženie kontrol na hraniciach s Poľskom

"Matúš Šutaj Eštok sa ukazuje ako neschopný minister nielen na Slovensku, ale aj v očiach našich susedov.

2.12.2023 (SITA.sk) - Predĺženie kontrol na hraniciach aj s Poľskom dokazuje podľa predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita (SaS) nezvládnutie situácie s migrantmi ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD).

„Matúš Šutaj Eštok sa ukazuje ako neschopný minister nielen na Slovensku, ale aj v očiach našich susedov.

Potvrdzuje to opätovné predĺženie hraničných kontrol zo strany Poľska, ktoré opakuje, že Slovensko ako tranzitná krajina nezvláda situáciu s migrantmi. Bol to pritom práve Robert Fico, ktorý robil z migrantov predvolebnú tému. On totiž točil videá z hraničných kontrol a búchal sa do pŕs, ako sa popasuje s nelegálnou migráciou,“ pripomína predseda SaS Richard Sulík v stanovisku strany.

Dodal, že opak je pravdou a ostali len populistické predvolebné sľuby. Tímlíder SaS pre bezpečnosť Juraj Krúpa doplnil, že namiesto konkrétnych a systémových krokov predviedol rezort vnútra krátko po voľbách jednodňovú akciu na hranici s vodnými delami, koňmi a psami. Krúpa túto akciu označuje za smiešnu.

PR-opomenul i to, že keď počas akcie nechytili žiadneho migranta, minister vnútra tvrdil, že migrantov to vyľakalo a prestali Slovensko vnímať ako tranzitnú krajinu. „Tento argument bol absurdný, čo nedokazuje rozhodnutie Poľska, ale aj predchádzajúce rozhodnutie Rakúska a Českej republiky, pokračovať v kontrolách na hraniciach. Aj toto dokazuje, že Šutaj Eštok nemá a ani nemal byť nikdy ministrom vnútra,“ zdôraznil Krúpa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie