• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

4.12.2023 (SITA.sk) - Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši (Hlas-SD) nezdieľa obavy predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka z toho, že vládna koalícia by sa rozpadla, ak by predseda Hlasu Peter Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta. Zdôraznil, že stranu Hlas nebudovali pre to, aby tu bola na jedny voľby, ale aby vytrvala roky, možno i desaťročia. Uviedol to pred pondelkovým rokovaním vlády.

Hlas bude pokračovať aj napriek Pellegriniho kandidatúre

Určite sa toho neobávame," vyjadril sa minister Raši. Zároveň verí, že sa im Danka podarí presvedčiť, že jeho obavy o Hlas sú zbytočné. Pellegriniho kandidatúra podľa Rašiho nie je hotovou vecou.

Určite sa nedá očakávať, že by sme sa zlúčili so Smerom, na sto percent, bez ohľadu na to, ak sa pán predseda rozhodne, ak bude úspešný a tak ďalej, tak nie, Hlas bude určite pokračovať," uviedol Raši na margo vývoja v prípade Pellegriniho úspešnej kandidatúry na post hlavy štátu a z toho vyplývajúcich zmien.

Debatu o tejto problematike podľa Rašiho v strane nevedú a to z toho dôvodu, že i keby predseda Hlasu úspešne kandidoval, po prezidentských voľbách by pre stranu ešte bol časový priestor na to, aby sa so situáciou vysporiadala.

Teraz to do hĺbky ani do príčiny nepreberáme," povedal. Doplnil, že Pellegrini momentálne navštevuje členov strany v regiónoch a diskutuje s nimi o tom.

Obava o rozpad vlády

Na Dankove obavy pred rokovaním vlády reagoval i ďalší minister za Hlas-SD, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Ten uviedol, že koalícia je podľa neho dostatočne silná, má dostatočne silný mandát a je presvedčený, že vydrží plné štyri roky.


Nevedieme," odpovedal minister na otázku médií, či v Hlase vedú debatu o tom, čo by sa so stranou stalo, ak by sa Pellegrini podujal na prezidentskú kandidatúru. „My si myslíme, že táto koalícia dostala jasný mandát od občanov a veríme, že tu bude štyri roky," dodal.


Predseda SNS Andrej Danko v nedeľu 3. decembra v diskusnej relácii TV Markíza Na telo vyjadril vážnu obavu, že ak by bol predseda Hlasu Pellegrini prezidentom, vláda by sa rozpadla. Uviedol to v súvislosti s potenciálnou kandidatúrou Pellegriniho na post hlavy štátu. Podľa neho je potrebné, aby vládna koalícia hľadala aj iného kandidáta, ktorý by bol schopný poraziť bývalého ministra zahraničných vecí a občianskeho kandidáta na prezidenta Ivana Korčoka.

Danko chce stabilnú vládu

Dodal, že SNS hľadala i vlastného kandidáta, rokovala aj so Štefanom Harabinom. Podľa Danka sa diskutovalo aj o jeho vlastnej kandidatúre, čo ale v súčasnosti šéf národniarov vylúčil. Pre Danka je podstatné i to, čo by sa stalo s Hlasom-SD, ak by jeho predseda úspešne kandidoval na prezidentský post.


My musíme vedieť, čo bude s Hlasom, ak Pellegrini odíde," zdôraznil. Chce, aby bola vláda stabilná a Hlas sa nerozpadol a Fico ostal premiérom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie