• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Minister obrany s veľvyslancom z Cyperskej republiky rokovali o mierovej misii OSN UNFICYP

Minister obrany s veľvyslancom z Cyperskej republiky rokovali o mierovej misii OSN UNFICYP

Slovensko potvrdilo záujem zachovať svoj príspevok v misii aj do budúcna.

28.6.2023 (SITA.sk) - Minister obrany SR Martin Sklenár prijal na ministerstve mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Cyperskej republiky Nicosa P. Nicolaoua. Riešili otázky prehlbovania bilaterálnej spolupráce, ktorá sa zameriava na aktuálne bezpečnostné výzvy, oblasť obrany a bezpečnosti.

Mierová misia OSN

Pre blížiace sa ukončenie pôsobenia veľvyslanca v úrade išlo o posledné pracovné rokovanie. Venovali sa aj pôsobeniu slovenských vojakov na Cypre v rámci mierovej misie OSN UNFICYP, v ktorej zabezpečujú dodržiavanie prímeria medzi cyperskou a tureckou stranou.

Tým prispievajú k obnove a udržaniu práva a poriadku na ostrove. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa Ministerstva obrany SR Mária Precner.

Stabilita na Cypre

„V rámci prítomnosti v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu pôsobí najviac našich vojakov práve na Cypre. Aktívnou účasťou príslušníkov našich ozbrojených síl v tejto operácii sa už 22 rokov podieľame na prehlbovaní stability a bezpečnosti v Stredomorí. Oceňujem odkaz, ktorý takto vysielame do sveta,“ uviedol minister Sklenár.

„S veľvyslancom sme hovorili aj o ďalších spôsobilostiach, ktoré eventuálne vieme poskytnúť,“ doplnil minister. Dodal, že vyzdvihol zvýšenie počtu žien v slovenskom kontingente. V súčasností ich tam pôsobí 29.

Pozvanie na IDEB a SIAF

Obaja ocenili spoluprácu v oblasti vojenského vzdelávania, sústredili sa na možnosti zintenzívnenia kooperácie v oblasti obranného priemyslu.

Na záver šéf rezort pozval cyperských predstaviteľov do Bratislavy na októbrový veľtrh IDEB 2023 a na Medzinárodné letecké dni SIAF, ktoré sa uskutočnia začiatkom septembra na Leteckej základni Malacky – Kuchyňa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie