• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Minister Matovič si v parlamente vymieňal invektívy s Blahom zo Smeru (video)

Minister Matovič si v parlamente vymieňal invektívy s Blahom zo Smeru (video)

Igor Matovič vo svojom vystúpení poukázal aj na to, že vo väzbe skončili dvaja policajní prezidenti či špeciálny prokurátor alebo štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti.

15.6.2021 (Webnoviny.sk) - Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) vo svojom vystúpení počas mimoriadnej schôdze v parlamente povedal, že neexistuje zásadnejší prísľub, ktorý desať rokov v politike dával ľuďom, ako ten, že keď sa ujmú moci, rozviažu orgánom činným v trestnom konaní ruky, aby tu zákon platil pre každého rovnako.

„Stojím si za tým, že tento prísľub som splnil ako predseda vlády," zdôraznil. Poukázal na to, že vo väzbe skončili dvaja policajní prezidenti či špeciálny prokurátor alebo štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti. Je rád, že vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) bude pokračovať v boji za očistu štátu od mafie. Počas svojho vystúpenia si vymieňal s poslancom Ľubošom Blahom (Smer-SD) invektívy.

Mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra iniciovala strana Smer-SD. V odôvodnení návrhu opoziční poslanci uvádzajú, že medializované udalosti potvrdzujú, že minister vnútra nezvláda riadenie tohto rezortu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie