• Dnes je: Utorok 02. marca 2021 meniny má Anežka

Minister Krajčí ukáže čierne okresy, COVID automat určil nové zafarbenie Slovenska (naživo)

Minister Krajčí ukáže čierne okresy, COVID automat určil nové zafarbenie Slovenska (naživo)

Naživo: Tlačová konferencia o aktuálnej epidemiologickej situácii

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) má v utorok tradičnú tlačovú konferenciu o aktuálnej epidemiologickej situácii, kde priblíži vývoj počtu nakazených, hospitalizovaných aj úmrtí.

Rovnako tiež ukáže, ako sú na tom farebne jednotlivé okresy podľa COVID automatu – koľko je čiernych, bordových, červených príp. ružových.

Naživo: Tlačová konferencia o aktuálnej epidemiologickej situácii

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) má v utorok tradičnú tlačovú konferenciu o aktuálnej epidemiologickej situácii, kde priblíži vývoj počtu nakazených, hospitalizovaných aj úmrtí. Rovnako tiež ukáže, ako sú na tom farebne jednotlivé okresy podľa COVID automatu – koľko je čiernych, bordových, červených príp. ružových.

Čierne okresy na Slovensku (20)

Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Považská Bystrica, Revúca, Rožňava, Šaľa, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen

Bordové okresy na Slovensku (53)

Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bratislava (I. – V.), Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Komárno, Košice (I. – IV.), Košice – okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Zámky, Pezinok, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Trebišov, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žilina, Zlaté Moravce

Červené okresy na Slovensku (6)

Kežmarok, Námestovo, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Tvrdošín

Infektológ Pavol Jarčuška uviedol, že úmrtia majú v posledných týždňoch relatívne vyrovnaný trend, možno mierne klesajúci. Na druhej strane však poukázal na to, že za posledný týždeň pribudlo 608 úmrtí na ochorenie COVID-19 a 77 úmrtí s ochorením. „Čo je alarmujúce, v našej nemocnici každé tri hodiny zomrie priemerne jeden pacient s ochorením COVID-19,“ dodal prednosta kliniky infektológie a cestovnej medicíny košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura.

Epidemická situácia sa na Slovensku postupne zhoršuje. Reprodukčné číslo je aktuálne nad hodnou jedna. Mierne stúpa 14-dňová incidencia, pozvoľna rastú aj počty hospitalizovaných. Nemocnice majú k dispozícii stále menej voľných ventilovaných lôžok. Rovnako sa mierne zhoršuje sedemdňový priemer pozitívnych prípadov, a to práve pre rastúce reprodukčné číslo.


Pozitívnou správou však je, že mierne klesli priemerné denné úmrtia. Kým minulý týždeň Slovensko evidovalo priemerne 108 úmrtí v súvislosti s koronavírusom, tento počet aktuálne klesol na 98.

Juhoafrický kmeň pred bránami, hranice sú stále otvorené. Podľa epidemiológov ich uzavretie už nepomôže


Nový Covid automat

Izrael je dôkazom, že očkovanie proti COVID-19 funguje. Český odborník ale varuje pred nedostatkom vakcín

Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie