• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Minister Korčok sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín EÚ zastal Českej republiky

Minister Korčok sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín EÚ zastal Českej republiky

Na rokovaní ministrov zahraničných vecí Ivan Korčok zároveň vyzdvihol význam spolupráce spojeneckých spravodajských služieb.

19.4.2021 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín Európskej únie (EÚ) zastal Českej republiky. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„S Českou republikou máme dlhodobo nadštandardné vzťahy a o to viac nás znepokojuje, ak sú jej občania vystavení aktivitám, ktoré majú zásadný dopad na ich bezpečnosť. Informácie, ktoré prichádzajú z Českej republiky v súvislosti s explóziou v bezprostrednej blízkosti slovenských hraníc, sú bezprecedentné,” zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Korčok podporil Česku republiku, ktorá, ako avizovala, bude podrobne informovať svojich spojencov Severoatlantickej aliancie (NATO) a EÚ, keďže bezpečnosť je nedeliteľná a týka sa všetkých.

Na rokovaní ministrov zahraničných vecí Korčok zároveň vyzdvihol význam spolupráce spojeneckých spravodajských služieb, ktoré „majú kľúčovú úlohu pri zaručení vnútornej bezpečnosti a ochrane našich štátnych záujmov.”

Viac k téme: diplomati, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie