• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Minister Kaliňák chce meniť dohodu o obrannej spolupráci, súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“

Minister Kaliňák chce meniť dohodu o obrannej spolupráci, súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“

Robert Kaliňák deklaroval, že si váži dobré vzťahy so západnými partnermi, ale súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády".

28.10.2023 (SITA.sk) - Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) považuje za jedno z najväčších zlyhaní „nešťastne naformulovanú“ dohodu o obrannej spolupráci a „trestuhodné rozdanie" nevyhnutne potrebnej vojenskej techniky a munície. Tvrdí, že obrannú dohodu je nutné upraviť.

S americkým veľvyslancom Gautamom Ranom viedol diskusiu o bezpečnostných výzvach a taktiež otázkach spoločného záujmu oboch krajín.

Kaliňák deklaroval, že si váži dobré vzťahy so západnými partnermi, ale súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“. Veľvyslancovi tlmočili stanovisko proslovenskej vlády, a to, že na Ukrajinu nebudeme posielať nové zásielky zo slovenských muničných skladov.

„Medzinárodná spolupráca a právo nám pomáhajú predchádzať rozsiahlym vojenským konfliktom a udržiavať vo svete dlhé obdobie relatívneho mieru. Pre Slovensko ako menší štát sú dobré vzťahy s partnermi, členstvá v medzinárodných organizáciách a záväzky z nich vyplývajúce kľúčové. Efektívna kooperácia nám pomáha zabezpečiť nielen obranu Slovenska, ale otvára nám tiež nové možnosti ekonomického rastu," uviedol Kaliňák na sociálnej sieti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie