• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Minister Káčer v tejto chvíli nevidí priestor na začatie zmysluplného dialógu s Ruskom

Minister Káčer v tejto chvíli nevidí priestor na začatie zmysluplného dialógu s Ruskom

Minister Rastislav Káčer tvrdí, že je kľúčové nenechať Ukrajinu v jej boji osamotenú.

2.12.2022 (Webnoviny.sk) - Je kľúčové nenechať Ukrajinu v jej boji osamotenú, pretože viac vojenskej podpory, viac oslobodených území a ľudí a účinnejšie sankcie znamenajú lepšie vyhliadky pre mierovú diplomaciu v budúcnosti.

Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer, ktorý vystúpil na 29. zasadnutí Ministerskej rady Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Porušovanie medzinárodného práva

Zasadnutie sa konalo od stredy do piatku v poľskom meste Lodž. Hlavnou témou stretnutia bola ruská agresia proti Ukrajine, ktorá neustále pokračuje. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„OBSE vznikla pred takmer polstoročím s nádejou na spoluprácu medzi znepriatelenými blokmi studenej vojny. Žiaľ, ideály, na ktorých stojí povojnové usporiadanie sveta, sa dnes otriasajú v základoch. Kremeľ, v spolupráci s represívnym režimom v Bielorusku, vedie proti Ukrajine útočnú vojnu, čím porušuje základné normy a princípy medzinárodného práva. V tejto chvíli nevidíme priestor na začatie zmysluplného dialógu s Ruskom,” uviedol minister Káčer a pokračoval, že Slovensko podporuje využitie všetkých dostupných mechanizmov na vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí páchajú vojnové zločiny a porušujú medzinárodné právo.

Podpora a pomoc pre Ukrajinu

Šéf slovenskej diplomacie tiež ubezpečil, že podpora a pomoc pre Ukrajinu bude aj naďalej pokračovať. „Je kľúčové nenechať Ukrajinu v jej boji osamotenú. Pretože viac vojenskej podpory, viac oslobodených území a ľudí a účinnejšie sankcie znamenajú lepšie vyhliadky pre mierovú diplomacii v budúcnosti,” dodal Káčer. Rastislav Káčer absolvoval sériu bilaterálnych rokovaní s partnermi.

Rokoval s ministrom zahraničných vecí Arménskej republiky Araratom Mirzojanom a podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskej integrácie Moldavskej republiky Nicom Popescom. Rozvoj vzťahov a posilňovanie spolupráce prediskutoval aj s ministrom zahraničných vecí, Commonwealthu a rozvojovej spolupráce Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Jamesom Cleverlym.

Stretol sa tiež s predstaviteľkou OBSE pre slobodu médií Teresou Ribeiro, pričom zdôraznil, že podmienkou udržania mieru, bezpečnosti a demokracie je sloboda médií a ochrana novinárov. OBSE je najväčšou regionálnou bezpečnostnou organizáciou, ktorá zahŕňa oblasť Európy, Kaukazu, Strednej Ázie a severnej Ameriky. Členom organizácie je 57 účastníckych štátov. Jej úlohou je prispievať k stabilite a bezpečnosti, ako aj prispievanie k riešeniu konfliktov v priestore OBSE. Po Poľsku prevezme na budúci rok predsedníctvo Severné Macedónsko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie