• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Minister Hunt je pripravený v snahe znížiť infláciu riskovať recesiu

Minister Hunt je pripravený v snahe znížiť infláciu riskovať recesiu

Jeremy Hunt zdôraznil, že „jedinou cestou k udržateľnému rastu" je zníženie cien základných tovarov.

26.5.2023 (SITA.sk) - Britský minister financií Jeremy Hunt je pripravený akceptovať recesiu, ak zvýšenie úrokových sadzieb pomôže znížiť infláciu. Ako informuje portál Politico, vyjadril sa tak v piatkovom rozhovore pre Sky News, pričom zdôraznil, že „jedinou cestou k udržateľnému rastu" je zníženie cien základných tovarov.

Inflácia ako zdroj nestability

Na otázku, či Hunt súhlasí s ďalším zvyšovaním úrokových sadzieb, i keď tým riskuje, že sa Spojené kráľovstvo dostane do recesie, odpovedal: „Áno, pretože inflácia je v konečnom dôsledku zdrojom nestability."

„Ak chceme dosiahnuť prosperitu, rast hospodárstva a znížiť riziko recesie, musíme podporiť Bank of England v ťažkých rozhodnutiach," dodal minister Hunt.

Kritika Huntovho vyjadrenia

Britská centrálna banka v rámci boja proti vysokej inflácii banka zvýšila svoju základnú úrokovú sadzbu na najvyššiu úroveň od globálnej finančnej krízy v roku 2008. Napriek tomu, že miera inflácie v Spojenom kráľovstve nedávno prvý raz za niekoľko mesiacov klesla pod 10 %, stále dosahuje 8,7 %.


Ceny potravín v krajine pritom naďalej rastú najrýchlejším tempom za posledných takmer 45 rokov. Jedným z kľúčových sľubov britského premiéra Rishiho Sunaka je znížiť mieru inflácie na polovicu, pričom v januári, keď tento sľub vyslovil, dosahovala 10,1 %.

Opozičná Labouristická strana prostredníctvom tieňového ministra obchodu Nicka Thomas-Symondsa kritizovala Huntovo vyjadrenie o tom, že recesia môže byť cenou, ktorú treba zaplatiť za zníženie inflácie. „Žiadna vláda by sa nikdy nemala uspokojiť s recesiou," povedal Thomas-Symonds pre Sky News a dodal, že táto vláda podľa neho „nemá žiadny dôveryhodný plán na obnovenie rastu".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie