• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Mimozemšťan z UFO, gitarový virtuóz Vinnie Moore príde opäť k nám!

Mimozemšťan z UFO, gitarový virtuóz Vinnie Moore príde opäť k nám!

Svetoznámy gitarista Vinnie Moore je považovaný za jedného z priekopníkov gitarových shrederov, "drvičov".

19.9.2023 (SITA.sk) - 27. septembra – Nové Mesto nad Váhom, Blue Note a 29. septembra – Žilina, Smer77.

..

Vinnie doposiaľ vydal 10 štúdiových sólových albumov, ktoré masovo ovplyvnili priaznivcov rockovej gitarovej, najmä inštrumentálnej hry. Pre fanúšikov je tiež známe, že je dlhoročným členom britskej legendy zo sedemdesiatych rokov UFO, kde prevzal žezlo po nemenej slávnom Michaelovi Schenkerovi. S UFO nahral 6 štúdiových albumov a koncertný záznam pre DVD. Okrem menovaných aktivít hosťoval na nespočetných projektoch a albumoch iných umelcov a medzi vrcholy jeho kariéry iste patrí aj účinkovanie v kapele Alice Coopera.

Jeho sólové nahrávky, alebo aj nahrávky s UFO, ako aj koncertné vystúpenia sú vždy virtuóznym zážitkom pre fanúšikov, ale aj hudobných recenzentov. To všetko Vinnieho katapultovalo medzi gitarové ikony!

Vinnie Moore sa vracia na turné po Európe s koncertnou prezentáciou jeho najnovšej nahrávky "Double Exposure". Tento raz je to ale niečo výnimočné, Vinnie vôbec prvý krát skomponoval skladby aj pre speváka. V jednom interview spomenul, že pesničky vznikali v čase covidového lokdownu, keď nebolo možné cestovať a chcel ostať v pracovne vyťažený. Mal už kostry šiestich skladieb a pomýšľal na vydanie EP, ale keď spracovával nápady z demonahrávok uvedomil si, ako sú mnohé pasáže spevné. Začali sa mu vynárať aj nápady pre texty a tak ich finalizoval do pesničkovej podoby aj s pomocou štyroch kamarátov, spevákov. Jedným z nich je Keith Slac, frontman od Michael Schenker Group.

Na Európskom turné bude Vinnie Moora sprevádzať zostava:

Spev: Titta Tani (Goblin)

Gitara: Emiliano Tessitore (Doogie White Band)

Basa: Francesco Caporaletti (Rowan Robertson band)

Bicie: Roberto Pirami (Angelo Batio, Uli Roth)

Offical website: www.vinniemoore.com

Blue note, Nové Mesto nad Váhom Hudobný klub v Novom Meste nad Váhom | Bluenote

Smer 77 Žilina Smer Klub 77 Žilina - (smer77.sk)

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie