• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Mimoriadna schôdza parlamentu pokračuje, poslanci prerokujú aj využitie COVID pasov

Mimoriadna schôdza parlamentu pokračuje, poslanci prerokujú aj využitie COVID pasov

Poslanci by mali rokovať až do úplného prerokovania všetkých bodov.

24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Mimoriadna schôdza parlamentu pokračuje v sobotu 24. júla druhým rokovacím dňom. Plénum v skrátenom legislatívnom konaní rokuje o vládnej novele zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia.

Cieľom návrhu je podľa ministerstva zdravotníctva, ktoré právnu úpravu predložilo, zabezpečiť ústavne súladnú možnosť využitia takzvaných digitálnych očkovacích preukazov (GreenPass) v rámci vnútroštátnych spoločenských a právnych vzťahov.

Parlament rokuje aj o dotáciách v poľnohospodárstve

Navrhovanou novelizáciou sa má upraviť možnosť Úradu verejného zdravotníctva SR reflektovať GreenPassy, respektíve zaočkovanie, prekonanie ochorenia COVID-19 alebo absolvovanie negatívneho testovania pri tvorbe protipandemických opatrení.

Parlament rokuje v zrýchlenom režime aj o novele zákona o poskytovaní podpory a dotácie v pôdohospodárstve. Jej cieľom je presun dvoch konkrétnych kompetencií agroministerstva na Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA).

Tie súvisia s administráciou dielov pôdnych blokov - prideľovanie identifikačného čísla dielom pôdnych blokov a vedenie ich evidencie a zároveň zabezpečovanie cyklickej obnovy dielov pôdnych blokov a systému identifikácie poľnohospodárskych pozemkov vrátane aktualizácie ich registrov.

Pokúsia sa odvolať Mikulca

Po skončení 35. schôdze sa uskutoční ďalšia mimoriadna schôdza, na ktorej sa opozícia pokúsi odvolať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra.

Jej zvolanie iniciovala opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Predseda strany Robert Fico ministra kritizoval za odvolanie šéfky tímu Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorý preveruje údajné ovplyvňovanie vyšetrovania mediálne známych trestných káuz.

Viac k téme: mimoriadna schôdza parlamentu, Národná rada SR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie