• Dnes je: Streda 01. apríla 2020 meniny má Hugo

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR nebola zákonná, tvrdí Beblavý, Erik Tomáš to odmieta

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR nebola zákonná, tvrdí Beblavý, Erik Tomáš to odmieta

Líder strany Spolu - občianska demokracia dodal, že strana Smer-SD má paniku z klesajúcich preferencií.

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - Mimoriadna schôdza Národnej rady SR bola zvolaná a otvorená nezákonne. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy Miroslav Beblavý z koalície strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia.

Erik Tomáš (Smer-SD) tieto tvrdenia odmieta, podľa jeho názoru stranu Smer - sociálna demokracia viedlo k presadeniu 13. dôchodku či dvojnásobných rodinných prídavkov správanie sa opozície. Parlament bol v závere uplynulého pracovného týždňa neuznášaniaschopný. Schôdza bude pokračovať v utorok 25. februára.

Z vecného hľadiska ide o jasnú predvolebnú korupciu. Nie je možné zdôvodniť porušovania zákona tým, že opozícia nám niečo vyčítala. Ja si myslím, že sociálne je ľuďom pomáhať tam, kde to ide, a nie ich klamať a nemať na to peniaze. Parlament bol jednoznačne zvolaný nezákonne,“ uviedol Beblavý.


Erik Tomáš tvrdí, že opatrenia nie sú populizmom. „Nikto nemôže povedať, že vyťahujeme sociálne opatrenia iba pred voľbami. Mali sme to v programových prioritách, ale keďže nás pravicové strany obviňovali, že sú to iba prázdne sľuby, tak sme sa rozhodli, že to presadíme pred voľbami. Schôdza bola zvolaná a otvorená zákonne. Nič nie je protizákonné,“ povedal Tomáš.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie