• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Mikulec sa vyjadril k odvolaniu rektorky Kurilovskej a postrelenie kadetky stále vyšetrujú

Mikulec sa vyjadril k odvolaniu rektorky Kurilovskej a postrelenie kadetky stále vyšetrujú

Vedenie a tiež akademický senát Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave vyjadrili Lucii Kurilovskej podporu.

19.4.2023 (SITA.sk) - Odvolanie rektorky Akadémie Policajného zboru (APZ) v Bratislave Lucia Kurilovskej z funkcie pre incident, pri ktorom bola postrelená kadetka, je na rozhodnutí prezidentky Zuzany Čaputovej.

Vyšetrovanie stále prebieha

Po stredajšom rokovaní vlády to zdôraznil minister vnútra Roman Mikulec. „Ja som podal taký návrh," pripomenul a opakoval, že Kurilovská by v súvislosti s incidentom mala prijať osobnú zodpovednosť. Zároveň Mikulec povedal, že vo veci stále prebieha vyšetrovanie. „Počkám si na kompletné závery," doplnil.

Na druhej strane, vedenie a tiež akademický senát Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave vyjadrili Kurilovskej podporu.

„Vnímame s ľútosťou incident, v dôsledku ktorého utrpela vážne zranenia kadetka APZ. Zároveň však vyzývame k rozvahe pri rozhodnutí o návrhu na odvolanie rektorky APZ, aby trend rozvoja APZ reprezentovaný rektorkou Kurilovskou nebol zvrátený len z dôvodu politického tlaku a vlny emócií," uvádza sa vo vyhlásení fakulty.

Individuálne zlyhanie jednotlivca

Z verejne dostupných informácii podľa vedenia a akademického senátu vyplýva, že išlo o individuálne zlyhanie jednotlivého zamestnanca konajúceho v rozpore s pokynmi nadriadených, ktorému objektívne nie je schopný zabrániť žiadny manažér, aj keď plnenie svojich pokynov riadne kontroluje.

Nešťastná udalosť sa stala v stredu 1. marca na Akadémii Policajného Zboru v Bratislave, kde zo zatiaľ nezistených príčin pedagóg postrelil 20-ročnú žiačku. Tá skončila s vážnymi poraneniami v nemocnici. Podľa medializovaných informácii sa tri budúce policajtky po vyučovaní chceli zdokonaliť v streľbách, a tak išli s pedagógom na polygón v areáli školy.


Pri výstrele z inštruktorovej zbrane strela zasiahla jednu z kadetiek do chrbta. Pedagóg Vladimir Š. čelí v tejto súvislosti obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie