• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku

Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku

Pri vozidlách Kia Ceed bola celková obstarávacia cena za 150 kusov viac ako 3,4 milióna eur, cena za jedno vozidlo tak vyšla na takmer 23-tisíc eur.

27.4.2023 (SITA.sk) - Obnova vozového parku z dielne ministerstva vnútra pokračuje na východe Slovenska.

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra Tomášom Opartym a krajským riaditeľom Policajného zboru v Košiciach Jozefom Dutkom odovzdali v Košiciach do užívania 26 nových vozidiel pre potreby Policajného zboru.

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa kancelárie Ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Najviac šesť a pol roka

„Je dôležité povedať, že zo strany ministerstva nejde o jednorazovú záležitosť a systematická obnova vozového parku bude fungovať priebežne tak, aby maximálny priemerný vek vozidiel bol najviac šesť a pol roka. Od roku 2021 rezort odovzdal do užívania 1 296 nových vozidiel,” uviedol Mikulec.

Dodal, že v policajnej verzii bude pridelených na Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach 10 vozidiel značky Kia Ceed, deväť vozidiel bude pridelených na Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove a Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Prešove bude odovzdané jedno vozidlo.

Land Cruisery do Sobraniec

„Verím, že nové vozidlá budú spoľahlivo a bezpečne slúžiť nielen príslušníkom a zamestnancom ministerstva v službe, ale aj občanom v prípade, keď to budú potrebovať,” zdôraznil Mikulec.

V civilnom prevedení bude Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach odovzdaných šesť vozidiel značky Toyota Land Cruiser.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie