• Dnes je: Sobota 31. októbra 2020 meniny má Aurélia

Microsoft pripravuje pre lekárov aplikáciu, ktorá im umožní sledovať pacientov na diaľku

Microsoft pripravuje pre lekárov aplikáciu, ktorá im umožní sledovať pacientov na diaľku

Cloud for Healthcare pomôže zdravotníkom plánovať a vykonávať virtuálne zdravotné prehliadky.

20.5.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Microsoft ponúkne nový softvér, ktorý pomôže lekárom a nemocniciam v čase pandémie nového koronavírusu.

Viac o téme Koronavírus

Novinka dostala názov Cloud for Healthcare a nemocniciam pomôže plánovať a vykonávať virtuálne zdravotné prehliadky. Podľa zástupcov spoločnosti bude softvér spolupracovať s mnohými existujúcimi aplikáciami a elektronickými zdravotnými záznamami. V praxi by ho mohli začať využívať na jeseň.

Microsoft už spolupracuje s niekoľkými nemocnicami na zavedení technológií do výkonu ich činnosti. V St. Lukes University Health Network vďaka videohovorom napríklad pozorujú na diaľku zhruba tritisíc pacientov denne.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Videohovor využívajú aj na jednotke intenzívnej starostlivosti, kde lekári takto môžu kontrolovať pacientov a pritom značne redukujú spotrebu ochranných pomôcok, ktorých majú nedostatok.

Aj iné technologické firmy pomáhajú zdravotníkom v týchto náročných časoch. Google sa napríklad spojil s Mount Sinai Health System v New Yorku, kde lekári takisto môžu na diaľku komunikovať s pacientmi v izbách. Google plánuje ponúknuť nemocniciam po celej krajine 10-tisíc kamier Nest.

Viac k téme: aplikácia, Koronavírus, nemocnice


Počasie