• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Microsoft a tri ďalšie firmy vytvorili partnerstvo, aby dohliadli na bezpečný vývoj umelej inteligencie

Microsoft a tri ďalšie firmy vytvorili partnerstvo, aby dohliadli na bezpečný vývoj umelej inteligencie

Táto iniciatíva je dôležitým krokom k spojeniu technologického sektora pri zodpovednom napredovaní AI

Štyri vplyvné spoločnosti venujúce sa umelej inteligencii (AI) oznámili spoluprácu pri dohľade nad vývojom jej najpokročilejších modelov. Technologické giganty Microsoft a Google, spoločnosť OpenAI, ktorá stojí za chatbotom ChatGPT, a startup Anthropic v tejto súvislosti vytvorili Frontier Model Forum.

Bezpečný a zodpovedný vývoj

To sa sústredí na „bezpečný a zodpovedný“ vývoj pokročilejších modelov umelej inteligencie, ako sú v súčasnosti dostupné modely. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

„Spoločnosti vytvárajúce technológiu umelej inteligencie sú zodpovedné za to, aby zabezpečili, že bude bezpečná, zabezpečená a zostane pod ľudskou kontrolou,“ povedal prezident Microsoftu Brad Smith.

Ako dodal, „táto iniciatíva je dôležitým krokom k spojeniu technologického sektora pri zodpovednom napredovaní AI a riešení výzev tak, aby z nej malo úžitok celé ľudstvo“.

Pozitívne využitie umelej inteligencie

Hlavnými cieľmi partnerstva je podľa spoločností podpora výskumu bezpečnosti umelej inteligencie, ako je napríklad vývoj štandardov na hodnotenie modelov, podpora zodpovedného nasadzovania pokročilých modelov umelej inteligencie či diskusia o rizikách dôvery a bezpečnosti v AI s politikmi a akademikmi.


Tiež chcú pomôcť vyvíjať pozitívne využitie umelej inteligencie, napríklad v boji proti klimatickej kríze či detekcii rakoviny.


Členstvo vo fóre je otvorené pre organizácie, ktoré vyvíjajú „veľké modely strojového učenia, ktoré presahujú možnosti, ktoré sú v súčasnosti prítomné v najpokročilejších existujúcich modeloch, a môžu vykonávať širokú škálu úloh“, uviedli tiež firmy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie