• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Mexická boxerka prehrala po tvrdom knokaute boj o život, mala len 18 rokov

Mexická boxerka prehrala po tvrdom knokaute boj o život, mala len 18 rokov

Zapatová sa v poslednom súboji postavila 31-ročnej Kanaďanke Marii Pier Houleovej.

3.9.2021 (Webnoviny.sk) - Iba 18-ročná mexická boxerka Jeanette Zacarias Zapatová prehrala boj o život päť dní po tom, čo bola knokautovaná súperkou na podujatí GVM Gala International v kanadskom Montreale.

Posledný súboj Zapatovej v profiringu sa odohral vo welterovej hmotnostnej kategórii organizácie WBC a jej súperkou bola 31-ročná Kanaďanka Marie Pier Houleová.

Séria úderov jej privodila ťažký stav

Tá jej sériou úderov zakončenou ľavým horným hákom a pravým hákom spôsobila ťažký stav, po ktorom museli mexickú tínedžerku previezť do nemocnice. Informoval o tom promotér Yvon Michel na webe BBC Sport.

"S veľkým zármutkom sme si prečítali správu od jej rodinného príslušníka, že Jeanette Zacarias Zapatová zomrela vo štvrtok popoludní približne o trištvrte na štyri. Celý náš promotérsky tím je z tejto správy zdrvený a smutný," napísal Yvon Michel.

Na smrť boxerky reagovala aj súperka

Na smrť svojej súperky reagovala aj Houleová prostredníctvom Instagramu. "Box so sebou prináša veľa rizík a nebezpečenstiev. Je to naša práca, naša vášeň. Chcem všetkých ubezpečiť, že nikdy nemám v úmysle spôsobiť súperke vážne zranenie."

Organizácia WBC prejavila poslednú úctu Zapatovej touto kondolenciou: "Prezident Mauricio Sulaimán a boxerská rodina, ktorá je súčasťou WBC, ako aj celého boxu, smúti za touto nenahraditeľnou stratou. Úprimnú sústrasť rodine a priateľom Jeanette. Nech odpočíva v pokoji.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie