• Dnes je: Streda 01. apríla 2020 meniny má Hugo

Mexičan mal lokalizovať informátora Američanov, zatkli ho ako ruského špióna

Mexičan mal lokalizovať informátora Američanov, zatkli ho ako ruského špióna

Hector Alejandro Cabrera Fuentes sa priznal k činu.

19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Americké úrady zatkli Mexičana, ktorý pracoval ako špión pre ruskú vládu. Jeho úlohou bolo lokalizovať vozidlo informátora americkej vlády v oblasti Miami na Floride a podať správu istému Rusovi. Informátora bližšie nešpecifikovali.

Ministerstvo spravodlivosti v utorok potvrdilo, že zadržaný Hector Alejandro Cabrera Fuentes neprezradil, prečo ruská vláda od neho žiadala takúto službu. Podľa ministerstva si Rusko objednalo službu Fuentesa, ktorý žije v Singapure, v roku 2019.

Následne mu povedali, aby si prenajal konkrétnu nehnuteľnosť na Floride, no nie pod skutočným menom. Muž dva razy vycestoval na stretnutie do Moskvy a počas druhej návštevy dostal opis vozidla, pričom ho mal nájsť a zistiť evidenčné číslo a tieto informácie mal poskytnúť objednávateľovi v apríli alebo máji.

Fuentes prišiel z Mexika do Miami minulý týždeň vo štvrtok a podarilo sa mu s pomocou ďalšej osoby získať fotografie hľadaného auta. Oboch zadržali v nedeľu v noci na tamojšom letisku, keď sa chceli vrátiť do Mexika.

Viac k téme: americká polícia, špión

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie