• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Meteorológovia varujú pred povodňami, pre viaceré okresy Slovenska vydali výstrahu tretieho stupňa

Meteorológovia varujú pred povodňami, pre viaceré okresy Slovenska vydali výstrahu tretieho stupňa

Slovenský hydrometeorologický ústav opäť vyhlásil viaceré výstrahy pred povodňami.

18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Meteorológovia varujú pred povodňami z trvalého dažďa vo viacerých okresoch. Hydrologickú výstrahu tretieho stupňa vyhlásili v okresoch Martin, Turčianske Teplice, Ružomberok a Žilina v okolí rieky Rajčanka.

Tretí rizikový stupeň platí aj pre okresy Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Banská Bystrica, Levice – východ, Košice okolie v okolí rieky Hornád a Trebišov v okolí rieky Roňava.

Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.

Druhý rizikový stupeň vyhlásil SHMÚ v okresoch Liptovský Mikuláš, Žilina – sever, Čadca, Kysucké nové meste, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Nitra, Zlaté Moravce, Partizánske, Levice – západ, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Brezno, Veľký Krtíš, Lučenec, Revúca, Rožňava, Sabinov a Prešov na rieke Torysa. V mnohých ďalších okresoch platí riziko prvého stupňa pred povodňami.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieVýstrahu druhého stupňa pred dažďom meteorológovia vyhlásili v okrese Kežmarok, Poprad a Tvrdošín. „Vzhľadom na predchádajúce zrážky a nasýtenosť povodí predstavuje tento úhrn zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ skonštatoval SHMÚ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie