• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Mesto Nitra končí s víkendovým testovaním, mobilné odberové miesta prevezmú súkromníci

Mesto Nitra končí s víkendovým testovaním, mobilné odberové miesta prevezmú súkromníci

Nárazové testovanie nie je podľa primátora Nitry Mareka Hattasa dlhodobo udržateľné kapacitne ani materiálne.

11.2.2021 (Webnoviny.sk) - Nitra končí s nárazovým víkendovým testovaním na COVID-19. Úlohu samosprávy preberú mobilné odberové miesta (MOM), ktoré vznikli na základe výzvy ministerstva zdravotníctva. Mesto Nitra v tomto roku zorganizovalo už päť kôl testovania.

„Nárazové víkendové testovanie nie je udržateľné kapacitne, ani materiálne. Aj preto vítame výzvu ministerstva zdravotníctva, ktorá umožnila vznik súkromných mobilných odberových miest. V Nitre ich máme momentálne viac ako dvadsať, fungovať budú minimálne šesť, niektoré sedem dní v týždni a mali by byť schopné pokryť záujem o testovanie všetkých obyvateľov mesta,“ povedal primátor mesta Marek Hattas.

Napriek tomu, že mesto Nitra nie je zriaďovateľom týchto odberových miest, bude o ich fungovaní pravidelne informovať. Odbor komunikácie a propagácie mestského úradu pripravuje podľa jeho vedúceho Tomáša Holúbka prehľadnú mapku, kde budú všetky MOM aj s fotkami, s otváracími hodinami a prípadnými zmenami tak, aby mal obyvateľ neustále aktuálne informácie.

Mesto Nitra zorganizovalo v tomto roku päť kôl testovania. Prvé už 8. - 10. januára, potom každý ďalší víkend. Počas piatich kôl odhalilo testovanie v meste pod Zoborom viac ako dvetisíc ľudí s pozitívnym výsledkom testu na COVID-19.

Viac k téme: Koronavírus, testovanie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie