• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Mesto Banská Bystrica nebude cez víkend testovať na COVID-19, odporúča využiť iné odberové miesta

Mesto Banská Bystrica nebude cez víkend testovať na COVID-19, odporúča využiť iné odberové miesta

Radnica sa chce pripraviť na celoplošné očkovanie.

10.2.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Banská Bystrica vyzýva ľudí, aby sa v prípade potreby dali otestovať na ochorenie COVID-19 na jednom zo zriadených súkromných odberných miest. Ako radnica informuje v tlačovej správe, počas nasledujúceho víkendu 13. a 14. februára testovanie organizovať nebude. Dôvodom je vyčerpanosť personálnych kapacít, ktoré testovanie zabezpečujú, a tiež skutočnosť, že v meste funguje už takmer 20 súkromných mobilných odberných miest.

Viac o téme: Koronavírus

Testovať sa dá počas celého týždňa

Každý sa v niektorom odbernom mieste môže bezplatne otestovať antigénovými testami počas celého týždňa. Po prepočítaní kapacity by mali všetky zriadené súkromné mobilné odberné miesta vedieť za týždeň otestovať približne 24-tisíc ľudí.

„Krízový štáb mesta rozhodol, že najbližší víkend testovanie na ochorenie COVID-19 organizovať nebudeme. Hoci máme dostatok zásob ochranných pomôcok a ďalšieho vybavenia, naše kapacity administratívnych pracovníkov, zdravotníkov i zamestnancov mestského úradu sú už vyčerpané.

Spracovali sme zoznam všetkých súkromných mobilných odberných miest v Banskej Bystrici, ktorých fungovanie schválilo Ministerstvo zdravotníctva SR,“ uviedol primátor Ján Nosko s tým, že zoznam je zverejnený na webovej stránke mesta.

Pripravia sa na celoplošné očkovanie

Mnohé súkromné mobilné odberné miesta sa ešte nenachádzajú v štátnom rezervačnom systéme dostupnom na webe https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php. Aj napriek tomu ich môžu záujemcovia využívať, zatiaľ bez povinnosti objednať sa.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„V týchto chvíľach sa chceme sústrediť a pripraviť na celoplošné očkovanie a očkovanie našich pedagogických a nepedagogických zamestnancov. Našou úlohou v najbližších dňoch bude v koordinácii s Banskobystrickým samosprávnym krajom a Rooseveltovou nemocnicou vytypovať vhodné objekty, v ktorých by sa mohlo konať očkovanie," dodal primátor.

Pandémia COVID-19 je výsledkom klimatických zmien. Čína nemusí byť jediným ohniskom nových vírusov


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Vo Wu-chane vyšetrujú pôvod covidu. Podľa Šándora je to zbytočné, Čínu viní z utajovania informácií

Epidemiológ očakáva ďalšiu pandémiu. Otázka nie je, či príde, ale kedy

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie