• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Messi odíde z Paríža Saint-Germain. Presťahuje sa na Blízky východ?

Messi odíde z Paríža Saint-Germain. Presťahuje sa na Blízky východ?

Messi si údajne pýtal povolenie od svojho zamestnávateľa na výlet do Saudskej Arábie napriek tomu, že PSG mal v pondelok tímový tréning.

4.5.2023 (SITA.sk) - Argentínsky futbalista Lionel Messi sa na konci aktuálnej sezóny 2022/2023 chystá odísť z francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain. Pre agentúru AP to povedala nemenovaná osoba oboznámená s touto situáciou. Čoskoro 36-ročný Messi pôsobí v PSG od roku 2021. Podpísal vtedy dvojročný kontrakt, ktorého platnosť vyprší 30. júna.

Obojstranné rozhodnutie

Spomenutá nemenovaná osoba, ktorá hovorila pod podmienkou anonymity, keďže nebola oprávnená verejne komentovať situáciu argentínskej hviezdy, zároveň uviedla, že ukončenie spolupráce na konci aktuálnej sezóny bolo obojstranné rozhodnutie.

Táto správa prišla krátko po tom, ako parížsky klub na dva týždne suspendoval sedemnásobného držiteľa Zlatej lopty za to, že bez dovolenia odcestoval do Saudskej Arábie.


Messi má komerčnú zmluvu so Saudskou Arábiou na podporu turizmu v tejto krajine Blízkeho východu. Mnohé médiá špekulujú, že by sa v lete mohol presťahovať z tímu parížskeho Saint-Germain do niektorého zo saudskoarabských klubov.

Hovorí sa taktiež o Messiho možnom návrate do Barcelony, kde strávil väčšinu svojej kariéry alebo o odchode do zámorskej Major League Soccer (MLS).

Odchod na Blízky východ

Kapitán argentínskej reprezentácie odišiel na Blízky východ krátko po nedeľňajšej ligovej prehre PSG s Lorientom (1:3), po ktorej sa náskok obhajcu titulu zmenšil na päť bodov pred Olympique Marseille a do konca sezóny zostáva päť kôl.

Samotný futbalista o tejto ceste neinformoval, no je známe, že má s predstaviteľmi Saudskej Arábie podpísanú spomenutú komerčnú zmluvu.


Hlavný tréner Christophe Galtier pôvodne chcel dať hráčom voľno v pondelok aj v utorok, keby zdolali Lorient.


Messi s tým zrejme počítal a naplánoval si cestu do Ázie, no mužstvo malo napokon voľno iba v utorok. Navyše, klub mu nepovolil odchod.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie