• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Messi odchádza z francúzskeho Paríž Saint-Germain, kouč Galtier verí vo vrelú rozlúčku

Messi odchádza z francúzskeho Paríž Saint-Germain, kouč Galtier verí vo vrelú rozlúčku

Tridsaťpäťročný rodák z Rosaria prišiel do PSG v auguste 2021.

1.6.2023 (SITA.sk) - Argentínsky futbalový reprezentant Lionel Messi po dvoch sezónach skončí pôsobenie vo francúzskom tíme Paríž Saint-Germain.

Predtým hral len za FC Barcelona

Hlavný kouč PSG Christophe Galtier vo štvrtok potvrdil, že megaviezda po skončení ročníka 2022/2023 nebude pokračovať v parížskom klube a sobotňajší ligový duel proti Clermontu bude jeho posledný v Parku princov.

„Mal som to privilégium viesť najlepšieho futbalistu histórie. Toto bude jeho posledný zápas v Parku princov. Verím, že sa mu dostane vrelej rozlúčky," poznamenal Galtier.

Predtým hral iba za katalánsky veľkoklub FC Barcelona, no organizáciu „blaugranas" musel opustiť, pretože finančné pravidlá španielskej La Ligy klubu neumožňovali zaregistrovať nový kontrakt FC Barcelona s Messim.

Nasledujúce pôsobisko

Za Parížanov odohral Messi zatiaľ 57 ligových duelov a strelil v nich 22 gólov. V domácom pohári pridal dva štarty bez presného zásahu, v pohárovej Európe ďalších 14 stretnutí a v nich 9 gólov. v PSG si od príchodu Messiho sľubovali úspech najmä v Lige majstrov, ten sa však nedostavil.


V ostatnom období sa čoraz viac hovorilo o Messiho odchode z PSG a jeho nasledujúcom pôsobisku. V hre je údajne návrat do FC Barcelona, no spomína sa aj možný presun do Saudskej Arábie či zámorskej MLS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie