• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Mešár v prvom kole play-off juniorskej OHL nežiaril, ale vytváral veľa šancí pre spoluhráčov

Mešár v prvom kole play-off juniorskej OHL nežiaril, ale vytváral veľa šancí pre spoluhráčov

Rodák zo Spišskej Belej bodoval vo štvrtkovom úvodnom stretnutí druhého kola play-off proti Londonu Knights.

14.4.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Filip Mešár prispel k nečakanému postupu tímu Kitchener Rangers do druhého kola tohtoročného play-off v kanadskej juniorskej OHL.

Vytváral gólové šance

Kitchener v prvom kole vyradil favorizovaný Windsor Spitfires v štyroch zápasoch a 19-ročný krídelník v nich zaznamenal jeden gól. Podľa zámorského experta Marca Dumonta z portálu Montreal Hockey Now mladý Slovák ofenzívne nežiaril, ale mal svoj podiel na úspešnej sérii.

"Mešárovi sa po ofenzívnej stránke veľmi nedarilo, keď skóroval len raz v štyroch dueloch. Treba však férovo uznať, že keby nemal toľko smoly, mohol pravidelne bodovať. V každom zápase bol naplno zapojený do hry tímu a vytvoril veľa gólových šancí," napísal Dumont o rodákovi zo Spišskej Belej, ktorý bodoval aj vo štvrtkovom úvodnom stretnutí druhého kola play-off proti Londonu Knights. Pri prehre 1:5 si pripísal asistenciu.

Tréneri ho chvália

Zámorský expert Scott Wheeler z magazínu The Athletic na svojom twitteri zverejnil výsledky ankety trénerov OHL, ktorí zhodnotili výkony hráčov v tejto sezóne a zvolili trojicu najlepších v rôznych kategóriách.

Mešár bol podľa nich druhý najlepší exekútor samostatných nájazdov v Západnej konferencii a tretí najlepší v práci s hokejkou.

Filip Mešár

Slovenský nováčik zaznamenal v základnej časti jeho prvej sezóny v Severnej Amerike v priemere takmer bod na zápas, v 52 zápasoch strelil 17 gólov a pridal 34 asistencií. Klub zámorskej NHL Montreal Canadiens si ho vybral na vlaňajšom drafte nováčikov do NHL z 26. miesta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie