• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Merkelová stále vyčíta USA odstúpenie od Parížskej dohody o klíme, krajiny vyzýva k súdržnosti

Merkelová stále vyčíta USA odstúpenie od Parížskej dohody o klíme, krajiny vyzýva k súdržnosti

Rokovanie je jedným zo série prípravných podujatí na takzvaný „klimatický summit“, ktorý sa uskutoční v decembri v poľských Katoviciach.

BERLÍN 19. júna (WebNoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok zopakovala svoj názor, že minuloročné odstúpenie Spojených štátov od Parížskej dohody o klíme je "veľmi poľutovaniahodné" a vyhlásila, že samotné klimatické zmeny a vplyv človeka na ne dnes už nikto súdny nespochybňuje.

"Klimatické zmeny nie sú otázkou názoru, ale faktom," vyhlásila nemecká kancelárka na rokovaní o globálnom otepľovaní v Berlíne, na ktorom sa okrem nej zúčastňujú premiéri a ministri z takmer 30 krajín.


Rokovanie je jedným zo série prípravných podujatí na takzvaný "klimatický summit", ktorý sa uskutoční v decembri v poľských Katoviciach. Merkelová v utorok vyzvala všetkých 178 krajín, ktoré Parížsku dohodu o klíme ratifikovali, aby sa do decembrového summitu dohodli na "cestovnej mape", ktorá povedie k implementácii tejto dohody.

"Nemecká vláda stojí jednoznačne za Parížskou dohodou o klíme, pretože ambiciózne opatrenia v tejto oblasti nielenže pomôžu obmedziť tie najhoršie dôsledky klimatických zmien, ale poskytnú aj priestor pre inovácie, čo bude znamenať rast a celosvetovú prosperitu," vyhlásila Merkelová.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie