• Dnes je: Štvrtok 13. mája 2021 meniny má Servác

Merck sa sústredí na liek proti koronavírusu, vývoj vakcín zastavil

Merck sa sústredí na liek proti koronavírusu, vývoj vakcín zastavil

Firma Merck uviedla, že namiesto vakcín sa sústredí na dva možné lieky proti koronavírusu.

Americká farmaceutická spoločnosť Merck zastavila vývoj dvoch potenciálnych vakcín proti ochoreniu COVID-19 vzhľadom na slabé výsledky úvodných štúdií.

Firma v pondelok uviedla, že jej potenciálne vakcíny pacienti dobre tolerovali, ale v porovnaní s inými očkovacími látkami vytvárali slabú odozvu imunitného systému. Spoločnosť Merck sa do pretekov v boji proti ochoreniu COVID-19 zapojila neskôr ako iné farmaceutické firmy.

V záverečných fázach testovania je v USA v súčasnosti päť potenciálnych vakcín proti koronavírusu. Onedlho sa napríklad očakávajú výsledky testov vakcíny vyvinutej spoločnosťou Johnson & Johnson, ktorá sa má aplikovať jednou dávkou.

Firma Merck uviedla, že namiesto vakcín sa sústredí na dva možné lieky proti koronavírusu. Americká vláda poskytla spoločnosti približne 356 miliónov dolárov na produkciu jedného z týchto potenciálnych liekov. Je to liek s názvom MK-7110, ktorý môže minimalizovať škodlivé vplyvy prehnanej imunitnej odpovede na COVID-19.

Mikasov úrad vydal vyhlášku, upravuje zákaz vstupu na pracoviská. Inštitút ľudských práv považuje sankcie za porušenie ľudských práv

Inštitút ľudských práv považuje sankcie za neúčasť na celoplošnom testovaní za porušenie ľudských práv

Protizápalový liek kolchicín je účinný pri liečbe ochorenia Covid-19

Koronavírus sa ľahko šíri kvapôčkami, človek sa môže ľahko nakaziť doma, i v nemocnici

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie